Рада ухвалила “закон про опозицію”

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про парламентську опозицію. За відповідний проект з другої спроби проголосувало 232 депутати у першому читанні. Законопроектом (реєстр.№4494) ...

ВРУ
Рада ухвалила “закон про опозицію”

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про парламентську опозицію. За відповідний проект з другої спроби проголосувало 232 депутати у першому читанні.

Законопроектом (реєстр.№4494) пропонується визначити засади і гарантії здійснення опозиційної діяльності, як однієї з основ демократії, що має представницький та плюралістичний (багатоманітний) характер та забезпечує підзвітність і підконтрольність перед виборцями органів державної влади, їх посадових осіб, в спосіб, що не визначений іншими Законами України.

Зокрема, згідно із законопроектом, метою опозиційної діяльності є участь парламентської опозиції у розбудові в Україні суверенної і незалежної, демократичної, соціальної і правової держави шляхом використання ними прав та здійснення обов’язків, визначених законом, в інтересах громадян України та держави.

Правовою основою опозиційної діяльності є Конституція України, цей та інші закони України, міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, Регламент Верховної Ради України.

Відповідно до проекту документа, опозиційна діяльність ґрунтується на засадах: визнання державою опозиційної діяльності необхідною умовою функціонування демократичної правової держави, а парламентської опозиції – важливою складовою її політичної системи; верховенства права; добровільності переходу до опозиційної діяльності та припинення опозиційної діяльності; рівності; законності; гласності; забезпечення державою гарантій для вільної і безперешкодної діяльності парламентської опозиції.

У законопроекті пропонується визначити, що “Не допускається опозиційна діяльність, яка має на меті ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, а також на створення воєнізованих формувань“.

Джерело : rada.gov.ua


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення