Рекомендації щодо імплементації Резолюції ООН 1325 в Київській області

В рамках проєкту "Голос жінки має силу-2020" в Київській області були розроблені рекомендації щодо імплементації Резолюції на регіональному рівні.При підготовці проекту наступного Національного плану ...

Додано:
Anna Borysova

mvs_woman
Рекомендації щодо імплементації Резолюції ООН 1325 в Київській області

В рамках проєкту “Голос жінки має силу-2020″ в Київській області були розроблені рекомендації щодо імплементації Резолюції на регіональному рівні.

При підготовці проекту наступного Національного плану треба врахувати зазначені недоліки, та залучити до його підготовки більшу кількість неурядових організацій. План має бути орієнтованим на те аби принести реальні зміни у життя людей а не компілювати інформацію про заходи які у будь-якому разі були б проведені відповідно до інших НПА.

Наступний НПД, а також регіональні та місцеві програми направлені на досягнення цілей передбачених Резолюцією 1325 має мати сильні стратегічні цілі та бюджетну підтримку. Такою стратегічною ціллю може і має стати перехід від патерналістської парадигми соціального захисту до партнерської роботи та широкоформатного залучення жінок до процесів подолання наслідків конфлікту.

Розробляючи місцеві та регіональні плани дій, варто дотримуватись ключової парадигми резолюції Ради Безпеки ООН 1325 яка полягає у залученні жінок до миротворчих процесів, та посилення ролі жінок у всіх процесах демілітаризації та реінтеграції.  Для цього необхідно з одного боку визначити пріоритети які можуть бути досягнуті на рівні області та ресурси необхідні для організації та налагодження сталого процесу.

Необхідно припинити практику розгляду жінок виключно як жертв, та не конкурентоздатних осіб. Замість змальовувати жінок жертвами та об’єктами політики, доцільно визнати їх  активними суб’єктами процесу, визнати їх невід’ємною частиною побудови системи миру і безпеки. Соціальний захист та реабілітація постраждалого населення відповідає меті та духу законодавства України щодо соціальних послуг. Доцільно аби планах заходів домінували заходи направлені на мобілізацію та залучення, створення інструментів впливу, діалогових майданчиків, тощо.

Доцільно більш інтенсивно долучати інститути громадянського суспільства до роботи над проектами регіональних та місцевих програм, їх подальшою імплементацією та зовнішньою незалежною оцінкою.

Під час планування та запровадження інших місцевих та регіональних програм доцільно тримати у фокусі питання передбачені НПД та розглядати можливості залучення додаткового фінансування, зокрема і з зовнішніх джерел.

Під час планування програмних цілей та заходів утримуватись від включення заходів, щодо яких є самостійні цільові програми чи політики.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Кінотерпія для емоційного інтелекту, самопізнання та критичного мислення дітей Березанки

Зриваючи квіти, весну не зупинити: відбулася акція на підтримку трансгендерних людей

Оголошено закордонний етап НК «Благодійна Україна»: «Благодійна Німеччина – Україні»

Громадяни – в центрі прийняття рішень: стартувала унікальна програма для ОМС про участь у врядуванні

Результати діяльності Робочих груп з безпеки та відновлення у Білозерській та Нововоронцовській громадах

Плани відновлення та розвитку громад готуються, однак не затверджуються, — попередні результати «REPAIR Ukraine»