Результати оцінки ефективності електронних петицій у Кропивницькій ТГ

Громадська організація “Вектор впливу” провела оцінку результативності врахування електронних петицій Кропивницькою міською радою. Під час оцінки проводилися опитування кропивничан, інтерв’ю, а також ...

тренінг вебінар
Результати оцінки ефективності електронних петицій у Кропивницькій ТГ

Громадська організація “Вектор впливу” провела оцінку результативності врахування електронних петицій Кропивницькою міською радою. Під час оцінки проводилися опитування кропивничан, інтерв’ю, а також фокус-групові дослідження.

- Аналіз інтерв’ю та сайту Кропивницької міської ради свідчить про те, що жителі Кропивницької ТГ у більшості випадків не застосовують електронні петиції як інструмент впливу на формування та реалізацію місцевої політики. З 2022 р. по 2024 р. було подано тільки 80 електронних петицій, – розповідає експертка Алла Волошина.

Петиції, які подані, переважно мають низьку якість:

1) 30% електронних петицій порушують питання, які не належать до повноважень органу місцевого самоврядування;

2) 40% – не набрали відповідної кількості голосів і тому розглядалися як електронне звернення.

Але навіть ті електронні петиції, які а) порушують питання, що належать до компетенції органу місцевого самоврядування і б) набрали необхідну кількість голосів повною мірою не імплементуються у політику Кропивницької територіальної громади.

У результаті воркшопу, який було проведено 19 грудня на базі Простору Хоробрих громадські активісти напрацювали дорожню карту, щодо покращення результативності застосування інструменту «електронні петиції», для цього активісти запланували:

  1.     Провести інформаційно-просвітницьку кампанію, спрямовану на 1) роз’яснення та популяризації інструменту «електронні петиції»; 2) окреслення кола повноважень органу місцевого самоврядування.
  2.     Провести спільні зустрічі із залученням представників громадськості, депутатського корпусу і працівників виконавчого комітету Кропивницької міської ради з метою включення задля налагодження двостороннього діалогу з метою спільного формування та реалізації місцевої політики в тому числі із застосуванням інструменту «електронні петиції».
  3.     Максимально висвітлювати у ЗМІ і соціальних мережах історії успіху (коли електронна петиція спрацювала, тобто вплинула на формування та реалізації місцевої політики) і зони розвитку, з метою звернення уваги широкої громадськості на питання застосування форми прямої демократії – електронні петиції.

 

Ця діяльність організована ГО “Вектор впливу”, в рамках Грантового конкурсу, що проводиться ГС “Мережа хабів громадянського суспільства України” в рамках проєкту “Малі гранти для недосвідчених НУО та ініціативних груп в Україні“, за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства», який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Києві презентували книгу про російську окупацію, написану очевидцями подій

Громадський Простір на зв'язку!

5 територіальних громад Херсонської області отримали обладнання для змішаної форми навчання

На Миколаївщині встановлять 6 сонячних систем завдяки співпраці з донорами

Допомога лікарні в прикордонній Охтирці: новий спільний проєкт IRC та ZDOROVI

В Зазимській громаді знайомились з процедурами використання інструментів громадської участі