Результати тристоронніх перемовин щодо Угоди про асоціацію

Спільні операційні висновки Європейської Комісії, Російської Федерації та України. Європейський Комісар з торгівлі Сесілія Мальмстрьом, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і Міністр ...

ЄС
Результати тристоронніх перемовин щодо Угоди про асоціацію

Спільні операційні висновки Європейської Комісії, Російської Федерації та України.

Європейський Комісар з торгівлі Сесілія Мальмстрьом, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і Міністр економічного розвитку Російської Федерації Олексій Улюкаєв зустрілися вчора, аби провести тристоронню зустріч щодо впровадження Угоди про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (ГВЗВТ), між ЄС і Україною, що буде тимчасово застосована від 1 січня 2016 року. Зустріч відбулася у рамках тристоронніх перемовин і ґрунтувалася на Спільній міністерській заяві від 12 вересня 2014 року, а також пройшла з урахуванням Декларації на підтримку «Пакету заходів для впровадження Мінських угод» від 12 лютого 2015 року.

Консультаційний процес на міністерському рівні було засновано 11 липня 2014 року. До цього часу відбулося 13 тристоронніх зустрічей, зокрема 4 зустрічі на міністерському рівні. Їхня мета – досягти практичних способів зняття занепокоєнь, висловлених Російською Федерацією з приводу впровадження ГВЗВТ між Євросоюзом і Україною. Зустрічі на міністерському рівні надали детальні вказівки для роботи експертів над питаннями, пов’язаними із впровадженням ГВЗВТ.

Деякі занепокоєння Російської Федерації можна зняти у контексті чинних гнучких норм, що існують у ГВЗВТ. Інші занепокоєння можна розв’язати у рамках співпраці у двосторонньому або тристоронньому і багатосторонньому форматах.

Учасники зустрічі вкотре підтвердили, що торговельна лібералізація – у відповідності до принципів і правил Світової організації торгівлі (СОТ) – зробить внесок в економічне зростання. Отже, зрозумілим є те, що будь-які практичні рішення мають узгоджуватися з відповідними положеннями СОТ.

Учасники зустрічі сформулювали низку потенційно практичних рішень. Вони готові продовжувати перемовини на міністерському та експертному рівнях.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади