Результати Вікімарафону до Дня народження української Вікіпедії

Українська Вікіпедія відзначила своє 14-річчя цифрою в понад 765 тисяч статей. З моменту започаткування у 2004 році, вона поповнилася 765 тисячами статей і її сторінки отримують близько 47 млн ...

unnamed (9)
Результати Вікімарафону до Дня народження української Вікіпедії

Українська Вікіпедія відзначила своє 14-річчя цифрою в понад 765 тисяч статей. З моменту започаткування у 2004 році, вона поповнилася 765 тисячами статей і її сторінки отримують близько 47 млн переглядів щомісяця.

На відзначення Дня народження Вікіпедії, громадська організація «Вікімедіа Україна» ініціювала чотириденний марафон із написання статей у Вікіпедію, а також закликала спільноту редакторів провести зустрічі у своїх громадах із метою навчання редагуванню проекту всіх охочих.

Протягом 27—30 січня було створено майже 2500 статей, із них 750 — створено автоматизованими програмами (ботами). Хоча б одну статтю створили близько 600 користувачів, 171 із них зареєструвалися у Вікіпедії вперше саме під час Вікімарафону. Нові користувачі створили 198 статей. За даними 2017 року у середньому за день створюється 200 статей, тож під час Вікімарафону — показник був утричі більшим.

Частина цих статей була написана на вікізустрічах, що анонсувалися на ці чотири дні у майже 40 населених пунктах України, серед яких були не лише столиця та обласні центри, але й невеликі міста та села. Загалом географія вікізустрічей в рамках Вікімарафону охопила країну від Львова до Сєвєродонецька та від Шостки до Одеси. У бібліотеках, освітніх закладах, вільних просторах досвідчені вікіпедисти вчили правилам Вікіпедії, допомагали авторам із оформленням статей та нагороджували сувенірами від «Вікімедіа Україна» з символікою Вікіпедії.

Учасники писали на найрізноманітніші теми, що охопили чи не всі сфери життя суспільства. До цього у Вікіпедії не було статей, наприклад, як «Музей поганого мистецтва»«Голокост в Албанії»«Нейтринна астрономія»«Церква святого Архистратига Михаїла (Підгірці)»«Колесо Воза»«Туризм в Угорщині»«Lithops aucampiae»«Федеральна конституція Швейцарії»«Вроджений імунітет» тощо.

Українська Вікіпедія — найбільша енциклопедія українською мовою з будь-коли написаних, якщо її надрукувати у форматі, в якому робилася Велика Радянська Енциклопедія, то отримаємо 367 томів. У той же час кількість редакторів доволі мала: близько тисячі користувачів редагують Вікіпедію щонайменше 5 разів на місяць, з них близько 200 роблять 100 і більше редагувань щомісяця. Проведення таких заходів як Вікімарафон націлене на залучення нових редакторів до проекту, навчання. Вікіпедія — передусім волонтерський проект. І волонтером-редактором може стати кожен.

Сторінка Вікімарафону wikimarathon.org.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку