Ріпкинська громада на Чернігівщині продовжує роботу над Статутом

Представники громадської організації Центр «Доброчин» провели круглий стіл в Ріпкинській територіальній громаді 10 листопада 2021 року.На заході експерти представили проект Статуту для обговорення. ...

Додано:
Drozd

01
Ріпкинська громада на Чернігівщині продовжує роботу над Статутом

Представники громадської організації Центр «Доброчин» провели круглий стіл в Ріпкинській територіальній громаді 10 листопада 2021 року.

На заході експерти представили проект Статуту для обговорення. Як зазначив Олександр Підгорний, керівник Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії: «Статут об’єднаної територіальної громади – це свого роду конституція для певної території. У статуті мають бути закладені основні принципи, за якими функціонує громада, за якими влада співпрацює з громадою  та механізми відповідальності влади перед громадою».

Наталія Дрозд, керівник Центру «Доброчин», акцентувала, що документ має бути простим, доступним та логічно структурованим. Більше уваги має бути зосереджено на участі громади у здійсненні влади. Ми виокремили окремим розділом поняття відповідальності. Громада вимагає чіткого фіксування своїх прав, а також відповідальності влади і виконання своїх зобов’язань. 

Учасники активно долучились до обговорення і підкреслили, що територіальна громада має мати якнайширші права, і статут має це зафіксувати, але не можна виходити за рамки чинного законодавства та Конституції. Якщо ми говоримо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, значить ми у статуті маємо опрацьовувати такі механізми, які би забезпечили участь жителів міста у самоврядуванні.

Цей документ має бути “живий”, щоб кожен знав як і міг ним користуватися, щоб він вирішував реальні питання і завдання, які є важливі саме для конкретної громади. На черзі – доопрацювання проекту Статуту з урахуванням пропозицій та зауважень. Важливо зробити Статут документом, який сприяє дійсно розвитку громади.

Метою проекту “Управління конфліктами через залучення громади до здійснення влади”, що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є участь громадян в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

ГО "Життя" звертається до депутатів: не допустити акцизної преференції для тютюнових виробів для нагрівання

Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді