Рівень взаємодії влади та громади в Харкові та області низький, – активісти

Подача петицій та реалізація громадських ініціатив - основні способи громади впливати на органи місцевого самоврядування в Харкові та області. При цьому публічні консультації в містах і ...

Додано:
idrh.kh

48363388_931843593673077_4870208354900770816_o
Рівень взаємодії влади та громади в Харкові та області низький, – активісти

Подача петицій та реалізація громадських ініціатив – основні способи громади впливати на органи місцевого самоврядування в Харкові та області. При цьому публічні консультації в містах і територіальних громадах практично не проводяться. Відповідно до результатів моніторингу громадської організації «Інститут демократичного розвитку Харківщини», в чотирьох з п’яти проаналізованих населених пунктів рівень взаємодії влади та населення у вересні-жовтні 2018 року виявився низьким. 

«Індикатори, за якими оцінюється рівень співпраці, – це кількість проведених публічних консультацій органів місцевого самоврядування, громадських слухань, засідань громадської ради, поданих петицій та прийнятих місцевих ініціатив», – розповів експерт «Інституту демократичного розвитку Харківщини» Олексій Пересада під час прес-конференції в місті Харків.

За даними організації, найбільш «закриті» органи самоврядування – в Песочінській ОТГ. Індекс взаємодії влади та громади склав 0%. В Куп’янську – 15%, там єдиний інструмент взаємодії – подача петицій громадянами в органи місцевого самоврядування. В Чугуєві і Люботині індекс більше: 35% і 38%. В цих містах активність проявляють і самі ОМС – які проводять консультації з громадянами. Найвищий показник в Харкові – 51%. Тут важливу роль відіграли громадські ініціативи та проекти, розміщені на онлайн-платформі «Портал харків’янина». За серпень-вересень 2018 року було подано 304 петиції, з них органи місцевого самоврядування розглянули 167.

«Однією із найбільших переваг публічних консультацій є те, що люди можуть бути чутливими, поділитися своєю точкою зору та об’єднати навколо себе однодумців, яких турбує те чи інше питання», – пояснює регіональна координаторка Всеукраїнського громадського об’єднання «Інститут Республіки» Анастасія Жаркова.

Проект «Підвищення рівня участі громадян у формуванні місцевих політик в громадах Харківської області» здійснюється ГО «Інститут демократичного розвитку Харківщини» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади