Робота Вищої ради юстиції в цифрах: результати моніторингу АПУ
Асоціація правників України (АПУ) повідомляє проміжні результати моніторингу діяльності дисциплінарних органів у системі судочинства. У межах проекту АПУ «Ефективність дисциплінарних органів в ...
Додано:
uba
Асоціація правників України (АПУ) повідомляє проміжні результати моніторингу діяльності дисциплінарних органів у системі судочинства.
У межах проекту АПУ «Ефективність дисциплінарних органів в системі судочинства» проводиться моніторинг діяльності Вищої ради юстиції (надалі – «Рада») щодо здійснення нею дисциплінарної практики.
Як відомо, 9 червня 2015 року відбулося перше засідання новоутвореної Ради, сформованої відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд».
За період з 9 червня 2015 року по 1 квітня 2016 року на адресу Ради надійшло 9 118 скарг на дії суддів.
1 984 скарги щодо поведінки суддів були повернені без розгляду.
За результатами розгляду скарг, Радою прийнято:
- 100 рішень – про відмову у відкритті дисциплінарної справи щодо суддів Верховного Суду України;
- 50 рішень – про відкриття дисциплінарної справи щодо суддів Верховного Суду України.
За результатами розгляду дисциплінарних справ, у період з 9 червня 2015 року по 1 квітня 2016 року Рада ухвалила:
- 37 рішень про внесення подання про звільнення суддів за порушення присяги;
- 7 рішень про відмову у внесенні подання про звільнення суддів за порушення присяги;
- 2 рішення про припинення дисциплінарного провадження.
До відома: за 41 висновком Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (надалі – «ТСК»), Радою відкрито 41 дисциплінарну справу про неналежну поведінку суддів, які приймали рішення щодо учасників масових акцій протестів, що відбувалися наприкінці 2013 – початку 2014 років.
За результатами розгляду 39 дисциплінарних справ Радою прийнято:
- 25 рішень – про внесення подання про звільнення суддів з посади за порушення присяги;
- 7 рішень – про відмову у внесенні подання про звільнення суддів з посади за порушення присяги та направлення матеріалів до ВККС України;
- 1 рішення – про залишення висновку ТСК без розгляду та направлення матеріалів до ВККС України;
- 7 рішень – про відмову у внесенні подання про звільнення суддів за порушення присяги.
У період з 9 червня 2015 року по 1 квітня 2016 року Рада провела 21 засідання з розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів.
Про результати моніторингу діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України АПУ повідомлятиме додатково. Слідкуєте за новинами на сайті!
*Довідково: проект Асоціації правників України «Ефективність дисциплінарних органів в системі судочинства» розроблений з метою підвищення ефективності, якості та результативності дисциплінарної практики, захисту прав судді, забезпечення громадського контролю, підвищення рівня довіри суспільства до органів судової системи України. Ініціатива Асоціації правників України реалізується за сприяння Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».