Робимо добрі справи із залученням місцевої громади

Благодійний фонд «Урожай-громаді» десятий рік поспіль працює із населенням Черкащини. Зазвичай благодійну допомогу надаємо  жителям сільської місцевості, соціально-незахищеним категоріям, воїнам, які ...

Додано:
matusya_ros

11
Робимо добрі справи із залученням місцевої громади

Благодійний фонд «Урожай-громаді» десятий рік поспіль працює із населенням Черкащини. Зазвичай благодійну допомогу надаємо  жителям сільської місцевості, соціально-незахищеним категоріям, воїнам, які перебувають у зоні АТО та їхнім родинам.

Про нас і нашу діяльність.

У своїй роботі від прямого спонсорства та адресної допомоги переходимо до взаємовигідного партнерства: ми  надаємо громадам благодійну фінансову допомогу для підтримки і розвитку інфраструктури, натомість вони теж роблять певний вклад у спільну справу. Це може бути залучення фізичних ресурсів (будівельні роботи на території села),  фінансових (невеликої частка  благодійних коштів громади). Така схема співпраці громади та інвесторів виправдала себе за кордоном і вона збільшує цінність того, куди громада вклала власні фінанси, хай навіть і незначні. Не останню роль у нашій співпраці з громадами  відіграє й  вивчення потреб сільських територій.  Зокрема, під час опитування В Моринцях, що на Звенигородщині, свою думку з приводу важливих проблем громади висловили 700 респондентів.  Було визначено дві основні – фізична та екологічна безпека.

Останні  втілені в життя проекти.

В цьому населеному пункті було реалізовано один із останніх наших проектів «Забезпечення водою сім’ї учасника АТО Шандренкова О.В.»  За словами директора Благодійного фонду «Урожай-громаді» Тетяни Волочай,  напередодні Нового року Черкаська обласна адміністрація  оголосила конкурс з відбору соціальних проектів для неурядових організацій. Благодійний фонд розробив свій  проект, який було підтримано. Як наслідок – на втілення його в життя було виділено майже 20 тис. грн. Такої суми в родини військового на будівництво криниці точно не було, тому поява джерела питної води прямо в дворі стала справжнім подарунком для Лілії та Олега.

“У цій хаті наша родина проживає чотири роки. Спочатку ми брали воду зі старої криниці, але вона потім завалилася. Але ж без води ніяк не можна, маємо двох дітей, а тому частіше прати доводиться, мити посуд,  прибирати. На все це вода потрібна і чимало. Найближча криниця за 300 метрів, тому тільки для пиття двічі треба їхати, – каже молода матір і споряджає велосипеда, демонструючи нам, як досі доводилося здобувати для родини воду. На багажник вмощує пластиковий бутель, прив’язує його джгутом, щоб не випав по дорозі.  – Коли прати збиралася, то води вдвічі більше возити доводилося. Літрів сто на день привозила, а це чотири бутлі”.

Жінка скаржиться, що труднощів додавало те, що небезпечно було залишати дітей самих, поки ходила по воду. Тому кликала маму, яка живе неподалік.

“Аби Олег швидше повернувся, вже більше ніж півроку воює. Без нього найважче. Він помагав багато. Скучаємо всі за ним, – продовжує Лілія. – Як побачить криницю в дворі, не повірить”.

Проект не вдалося б реалізувати так швидко без активної підтримки громади села. Люди зібрали одну тисячу гривень  і зробили свій внесок у добру справу.

“Обладнавши криницю для однієї родини, ми довели, що проблему можна вирішити. Для того, щоб рушити з мертвої точки, насамперед потрібна ініціатива і активна позиція громади. На партнерській співпраці громади,  бізнесу і влади будуватимемо  стосунки й надалі”, – коментує директор БФ «Урожай-громаді»Тетяна Волочай.


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я