Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Останні тенденції свідчать про те, що міжнародні гуманітарні зусилля в Україні стикаються зі значними викликами, і одним із них є проблема локалізації гуманітарної допомоги. За даними Управління ООН ...

1234
Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Останні тенденції свідчать про те, що міжнародні гуманітарні зусилля в Україні стикаються зі значними викликами, і одним із них є проблема локалізації гуманітарної допомоги. За даними Управління ООН з координації гуманітарних справ, кількість гуманітарних організацій, що працюють в Україні, зросла в п’ять разів з початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року. Понад 60 відсотків цих організацій є українськими. Однак менше ніж 1 відсоток зі $3.9 мільярдів були направлені безпосередньо місцевим організаціям (Efforts to Localize Aid in Ukraine One Year On: Stuck in Neutral, Losing Time – Ukraine | ReliefWeb)

 Широко визнані структурні бар’єри, які перешкоджають ефективній локалізації допомоги в Україні, відображають загальновідомі виклики. Міжнародні стейкхолдери часто підкреслюють неспроможність багатьох місцевих неприбуткових та громадських організацій в Україні дотримуватися високих стандартів звітності, встановлених донорами та гуманітарними агенціями. Хоча українське громадянське суспільство продемонструвало здатність добре реагувати на місцеві потреби, воно часто зіштовхується з труднощами в розумінні складних бюрократичних процедур міжнародних донорів. З іншого боку, можна стверджувати, що самі донори стримані в ефективному залученні місцевих неприбуткових та громадських організацій до співпраці. Основні донорські агенції та їх регуляторні органи часто висловлюють побоювання щодо можливого зловживання грошима, корупції та відсутньої підзвітності. Тому вони віддають перевагу спрямуванню коштів виключно через міжнародні неприбуткові організації та агенції ООН для пом’якшення ризиків, пов’язаних із розмиванням коштів. Але ці проблеми не обмежені лише Україною і мають відбиття у різних гуманітарних контекстах по всьому світу.

Серед усіх цих викликів, міжнародна неурядова організація Street Child, що спеціалізується на підтримці безпеки, освіти та навчання дітей, успішно реалізує свої проєкти в Україні, проявляючи свій значний досвід. Визнаючи критичну потребу в стійких рішеннях, представництво Street Child в Україні виступає каталізатором змін. Ми акцентуємо увагу на розвитку потенціалу у всіх наших програмах і проєктах, які розробляємо. У Street Child ми віримо в інший підхід: замість простого надання грантів, ми надаємо перевагу розвитку малих місцевих організацій. Ці групи глибоко взаємодіють зі своїми спільнотами, добре розуміючи щоденні реалії та виклики, з якими стикаються люди, котрі отримують їхню допомогу. Наша увага спрямована на те, щоб забезпечити цим організаціям інструменти та ресурси, необхідні для сталого процвітання після завершення наших проєктів.

Наше зобов’язання проявляється на практичному рівні під час обговорення впровадження проєктів. По-перше, це включає побудову партнерств з місцевими громадськими організаціями. Для нас партнерство означає більше, ніж лише фінансова підтримка проблеми. Ми тісно співпрацюємо з місцевими громадськими організаціями у різних регіонах України. Наша мета – допомагати їм будувати фінансову грамотність, стратегічно планувати на майбутнє та ефективно захищати інтереси їхніх спільнот. Це підсилення спроможностей дозволяє їм брати на себе ініціативу – від подання заявок на міжнародне фінансування до формування політик та забезпечення прозорості та підзвітності. Протягом нашої співпраці ми залишаємося відданими підтримці зростання та стійкості наших партнерів. Ми проводимо комплексні оцінки потенціалу, надаємо практичну допомогу в таких сферах, як стратегічне планування, розвиток політик, управління організацією, мобілізація ресурсів та посилення програм. Наша команда в Street Child підтримує тісну співпрацю з усіма партнерськими організаціями, щоб забезпечити вчасне виконання проєктних активностей. Ми надаємо технічну підтримку для вдосконалення їхніх систем моніторингу та оцінки, розробляємо матеріали для інформаційних кампаній і надаємо поради щодо проведення сесій з психологічної першої допомоги та управління кейсами, спрямованих на бенефіціарів.

Партнери діляться, наскільки вони зросли завдяки підтримці. Директор громадської організації «Центру інноваційного розвитку «Персона», що реалізує програми у Дніпропетровській області, відзначив, що їм вдалося “створити план дій для чотирьох пріоритетних напрямів поліпшень; розробити політику та процедури з безпеки та захисту; а також розробити п’ятирічний стратегічний план”. Директор громадської організації «Опіка Ангела», що працює з проєктами в Івано-Франківську, відзначив, що їм вдалося “посилити відповідальність перед постраждалими групами населення (AAP)”, а також “забезпечити психосоціальну підтримку як для власного персоналу, так і для учасників наших програм”. Представник громадської організації «Стратегії і технології ефективного партнерства» у Запорізькій області відзначив, що їм вдалося “прискорити розуміння використання консультування для підтримки соціальної злагоди серед громадян” та “посилити координацію з кластерами та місцевими органами влади для поліпшення послуг та підтримки”. Громадські організації отримали цінні навички завдяки нашим зусиллям щодо розвитку потенціалу, особливо через реалізацію різних стратегічних ініціатив. Організовані нами стратегічні сесії у рамках їхнього розвитку були великим кроком вперед. Вони допомогли нашим партнерам створити міцні стратегії для зростання їхніх організацій. Ці сесії детально оцінили їхні досягнення у єднанні людей та зміцненні спільнот. Також були визначені чіткі цілі для місцевого та регіонального розвитку, що вирішують виклики за допомогою ефективних планів дій. Крім того, були проведені тренінги з управління проєктами, фінансового управління, інклюзивної комунікації та мобілізації коштів у відповідь на конкретні запити команд організацій, волонтерів і учасників проєктів.

Для нас успіх – це не просто про досягнення індикаторів, а про реальні зміни. Коли місцеві громадські організації зміцнюються, вони стають опорою для своїх спільнот і продовжують працювати на благо навіть після завершення наших проєктів.

З 24 лютого 2022 року Street Child підтримала понад 55 громадських організацій, які активно масштабують, зміцнюють та підтримують послуги в Чернігівській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Вінницькій, Волинській, Закарпатській та Запорізькій областях. Підвищення потенціалу та підтримка, отримані разом з малими грантами, отримали високу оцінку від організацій-одержувачів.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»

48 навчальних проєктів за півроку: підсумки ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки»