Російські окупанти викрали з території України понад 180 тисяч дітей

Росія незаконно депортувала або перевезла на окуповані території 181 тисячу українських дітей. Наразі у Кабміні розробляють спеціальний механізм, аби повернути цих дітей додому.Про це під час ...

зміна1
Російські окупанти викрали з території України понад 180 тисяч дітей

Росія незаконно депортувала або перевезла на окуповані території 181 тисячу українських дітей. Наразі у Кабміні розробляють спеціальний механізм, аби повернути цих дітей додому.

Про це під час брифінгу повідомила уповноважена президента України з прав дітей та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

181 тисячу українських дітей росіяни незаконно депортували до РФ або перевезли на тимчасово окуповані території. З них 2 тисячі дітей – сироти або позбавлені батьківського піклування“, – розповіла Герасимчук.

За її даними, в Росії готують спеціальні зміни до закону, які спростять процес усиновлення громадянами Росії незаконно депортованих дітей.

Український уряд розробляє спеціальний механізм для повернення депортованих дітей на батьківщину.

Нещодавно вже було два успішні кейси повернення дівчинки Кіри та хлопчика Іллі з Російської Федерації. Такі спецоперації плануються і на інші кейси (викрадання дітей – ред.), які у нас є. Але подробиці цих спецоперацій та місцеперебування дітей я оголошувати не можу з міркувань безпеки“, – зазначила вона.

Раніше ZMINA повідомляла, що двох дітей з Маріуполя, які внаслідок російської агресії залишилися сиротами, повернули з Росії до України. 

Однією з них стала 12-річна Кіра Обединська. Її батько, багаторазовий чемпіон України з водного поло та екскапітан національної збірної Євген Обединський загинув унаслідок авіабомбардування в Маріуполі 17 березня. 

Другою дитиною, яку повернули до України, став дев’ятирічний Ілля Матвієнко. Внаслідок російської військової агресії хлопчик втратив у Маріуполі маму, а невдовзі після цього опинився в Росії. 

Джерело: ZMINA

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Види когнітивних спотворень та їхній вплив — на тренінгу про психологічну безпеку журналістів

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?