Російський суд оголосить вирок у справі кримських активістів

У вівторок, 25 серпня, воєнний суд в Ростові-на-Дону оголосить вирок у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких звинувачують у тероризмі. Представник Amnesty ...

Сенцов Кольченко
Російський суд оголосить вирок у справі кримських активістів

У вівторок, 25 серпня, воєнний суд в Ростові-на-Дону оголосить вирок у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких звинувачують у тероризмі. Представник Amnesty International буде присутній на засіданні суду.

“За час судового процесу викрилось ще більше шокуючих подробиць про застосування катувань з метою вибити свідчення проти обвинувачуваних. Відсутність розслідування катувань є черговим проявом нехтування стандартами справедливого судочинства у цій справі”, – сказав прес-секретар українського представництва Amnesty International, який буде присутній на оголошені вироку.

“Будь-яке обвинувачувальне рішення було б програшем для правосуддя в Росії, адже справа проти кримчан є вочевидь сфабрикованою з метою покарати їх за свою опозицію до окупації Криму”

Олегу Сенцову загрожує 23 роки у в’язниці за керівництво “терористичною групою”, для Олександра Кольченка прокурор запросив 12 років позбавлення волі за вчинення “терористичних актів”.

Сенцов і Кольченко є громадянами України та мешканцями Криму, які на час їхнього арешту виступали проти російської анексії. Звинувачення проти них засноване на твердженнях про скоєння двох підпалів, в результаті яких було завдано невеликого збитку приміщенням “Російської громади Криму” та партії “Єдина Росія”.

Звинувачення у скоєнні цих нападів в рамках “терористичної групи” засновані на свідченнях двох ключових свідків, які відмовилися свідчити проти підсудних 30 і 31 липня 2015.

Один зі свідків, Геннадій Афанасьєв, заявив у суді, що давав свідчення під примусом. Через декілька днів його адвокат Олексадр Попков розповів, що Афанасьєва били, катували за допомогою протигаза та пропускаючи електричний струм через статеві органи. “Йому одягли на голову протигаз, почали затискати шланг. Коли він почав вдихати повітря, йому впорснули рідина, у нього почалася блювота”, – розповів адвокат українському телеканалу.

Адвокат іншого свідка у цій справі Олексія Чірнія заявляв про застосування катувань щодо свого клієнта та згодом був відсторонений від справи. Також існують документально підтверджені докази, що до Олега Сенцова застосовували катування після затримання.

Згідно з міжнародним правом, вивезення або депортація громадян окупованої території забороняється, а кримінальне законодавство окупованої країни має залишатися в силі. Amnesty International закликає владу Росії повернути обвинувачуваних до Криму та зняти з них обвинувачення в тероризм. Олега Сенцова та Олександра Кольченка мають відпустити або висунути належні звинувачення згідно з українським законодавством.

Для інтерв’ю доступні:

Богдан Овчарук, прес-секретар українського представництва Amnesty International (у Ростові-на-Дону з 24 до 27 серпня, та у Києві)
Хеза МакГілл, дослідниця Amnesty International по Росії (у Лондоні)

Для організації інтерв’юю та для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся:

до прес-секретаря Amnesty International в Україні Богдана Овчарука за телефоном +7 (961) 401-41-72 (у Ростові-на-Дону) , +38 (067) 551 69 44 (у Києві) або за e-mail [email protected]
міжнародного прес-офісу Amnesty International за телефоном +44 (0) 20 7413 5566 або за e-mail [email protected]
_________________________________________

Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Проводячи дослідження та генеруючи дії, Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.

Джерело : Amnesty International


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я