Рожище та Рожнятів підписали договір про співробітництво: історія партнерства

7 березня Рожищенська громада, що на Волині, та Рожнятівська громада, що на Прикарпатті, підписали договір про міжмуніципальне співробітництво терміном на 2 роки. Це допоможе громадам об’єднати ...

Додано:
HOVERLAGrants

Signing agreement
Рожище та Рожнятів підписали договір про співробітництво: історія партнерства

7 березня Рожищенська громада, що на Волині, та Рожнятівська громада, що на Прикарпатті, підписали договір про міжмуніципальне співробітництво терміном на 2 роки. Це допоможе громадам об’єднати зусилля заради спільних цілей, підсилити спроможність через обмін кращими практиками та спільними інструментами з наповнення місцевих бюджетів.  

Історія співробітництва Рожища та Рожнятова розпочалась зі співпраці проєктних менеджерів громад, які ділилися ідеями і знаннями, а згодом така «дружба громад» переросла у намір спільно реалізувати проєкт — через міжмуніципальне співробітництво. Тож громади спільно звернулися за підтримкою до Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

1 Inclusive Resource Center

Вже у січні 2024 року делегації двох громад зустрілися у Рожнятові та вирішили разом подаватися на грант. Відразу напрацювали ідею заявки на конкурс від Українського культурного фонду, щоб спільно цифровізувати свої бібліотеки. Більше про цей навчальний візит читайте тут. І поки проєктна заявка на розгляді в УКФ, громади не припиняють шукати нові спільні ідеї та ближче досліджувати одне одного. Так, 6-7 березня представники Рожнятівської громади відвідали Рожище.

Рожищенська громада має чималий досвід партнерств — за останні два роки у них це вже шостий такий договір про співробітництво з іншими громадами за сприяння Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який надав експертний супровід, необхідне обладнання та організував візити.

Завдяки цим партнерствам і спільним реалізованим проєктам у Рожищенській лікарні тепер надають реабілітаційні послуги; Інклюзивно-ресурсний центр має сенсорну кімнату для дітей з інвалідністю; у спортивній школі діє методичний кабінет для спортивних зборів і навчань. Рожнятівці ознайомилися з цим досвідом,  дослідили нові освітні підходи, поспілкувалися з педагогічними та мистецькими закладами і колективами громади.

Fire brigade

Крім того, вони побачили, як працює Рожищенська добровільна пожежна команда, яку нещодавно створили за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», та долучилися до підписання Меморандуму про співпрацю між пожежною командою, Рожищенською міськрадою та луцьким районним ДСНС.

Рожнятівський селищний голова Василь Рибчак підкреслив, що планує перенести таку модель і на свою громаду: «Підтримка та розбудова безпекової системи у громадах – чи не найважливіше завдання для голів сьогодні».

Підписання договору між громадами стало завершальною частиною навчального візиту. Далі цей договір має зареєструвати Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, що дасть поштовх для старту роботи.

Нині вже 20 угод підписано за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», що допомагає громадам оптимізувати використання ресурсів, сприяє культурному розмаїттю, стимулює економічне зростання і розв’язання екологічних проблем, допомагає створювати масштабні проєкти. Таке налагодження міжмуніципального співробітництва є каталізатором цілісного розвитку громад, розвитку реформи децентралізації та зусиль поствоєнної відбудови за сприяння Мінвідновлення.

Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Загалом підтримка Проєкту охоплює 11 областей і 103 громади.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення