“Розмова на рівних” у Слов’янську
29 лютого в Слов'янську пройшов форум можливостей "Розмова на рівних". Понад 200 людей стали учасниками дискусій про проблеми та можливості для переселенців, людей з інвалідністю, людей старшого ...
Додано:
Fodor Rudenko
29 лютого в Слов’янську пройшов форум можливостей “Розмова на рівних”. Понад 200 людей стали учасниками дискусій про проблеми та можливості для переселенців, людей з інвалідністю, людей старшого віку, жінок та молоді.
У роботі форуму взяли участь експерти, представники місцевої влади, громадських організацій та ініціатив, небайдужі жителі регіону.
Перша панельна дискусія, яка відкрила форум, стосувалася проблем, які є у громадян України, вимушених покинути окуповані території і зону бойових дій. Переселенці розповідали про затримку соціальних виплат, про проблеми з житлом.
Наступні дві панельні дискусії підняли теми самореалізації людей старшого віку і людей з інвалідністю, енергія і життєстійкість яких не залишила байдужими учасників панелей.
Також в рамках роботи форуму були обговорені проблеми та можливості для молоді і жінок в регіоні – говорили про те, де шукати підтримки, однодумців, ресурси, як писати проекти, подавати їх на гранти.
Подібна дискусія для жінок в Слов’янську пройшла вперше і викликала великий інтерес її учасниць. Крім можливостей і перспектив реалізації, торкнулися і теми домашнього насильства, зокрема, як виявити психологічне насильство. З’явилася навіть ініціатива створення безкоштовних груп по роботі з жінкам з різних питань.
Проведення форуму стало першим етапом реалізації проекту “Розмова на рівних”. Наступним етапом буде створення на базі інтернет-видання “Восточный вариант” онлайн-майданчику для фіксації дискусії з рекомендаціями та інструментами рішень і продовження обговорення через інтерактивну взаємодія, а також винесення озвучених проблематик на широку аудиторію.
З усіх питань можете писати на електронну пошту: [email protected]
Мета проекту “Розмова на рівних” – підвищення експертної спроможності місцевих громад, налагодження взаємодії між різними соціальними групами і побудова відкритого діалогу для подолання проблем і відкриття нових можливостей.
Проект реалізується громадською організацією “Наш будинок – Слов’янськ” і інтернет-виданням “Восточный вариант” за підтримки Програми ООН щодо відновлення і підтримання миру.