Розпочато проєкт для ВПО та місцевих мешканців міста Ужгорода у сфері медицини

Закарпатська область прийняла до себе велику кількість ВПО. За оперативними даними мобільних операторів в області станом на 01.12.2024 перебувають понад 300 тис. внутрішньо переміщених осіб, які ...

Додано:
Natalia_Krivoruchko

медицина лікарі doctor
Розпочато проєкт для ВПО та місцевих мешканців міста Ужгорода у сфері медицини

Закарпатська область прийняла до себе велику кількість ВПО. За оперативними даними мобільних операторів в області станом на 01.12.2024 перебувають понад 300 тис. внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок російсько-української війни перемістилися на територію Закарпаття.

Органами соціального захисту населення районних військових адміністрацій, виконавчими органами територіальних громад та працівниками Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) області інформація про 134 554 особу (в тому числі 43 414 дітей, 4 588 осіб з інвалідністю, 18 056 осіб похилого віку) внесена до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Міністерство соціальної політики України.

Близько 30 000 ВПО перебувають безпосередньо у місті Ужгороді, що спричиняє тиск на всі сфери суспільного життя та створює фактори перенавантаження для соціальної сфери.

Однією зі сфер, яка зіткнулася з найбільшим навантаженням у зв’язку з прийомом великої кількості людей – є медична сфера міста Ужгорода. Особливої уваги при цьому заслуговує сфера материнства, ведення вагітності та пологів, адже Україна має серйозні демографічні загрози зі скорочення населення.

За словами заступниці начальника відділу Державної реєстрації актів цивільного стану у Закарпатській області Лесі Улинець, 2023 рік став роком, коли в Україні народилося найменше дітей за період незалежності.

«Загалом по Україні народилося значно менше дітей, ніж у попередні роки. І Закарпаття не стало винятком. Якщо порівнювати із 2022 роком, і навіть якщо взяти статистику останніх семи років, то народжуваність впала майже на 40%. Якщо у 2017 році це було понад 14000 дітей, то у 2023 році — 9,5 тисяч дітей. Це якби не було і цих наших переселених людей, то вона була б ще меншою… якби статистика народжуваності й шлюбів складалася виключно із постійних мешканців Закарпаття», — розповідає  пані Леся.

Саме тому у менеджерів ГО «Платформа Суспільної Взаємодія» виникла ідея реалізувати проєкт «Покращення умов перебування в пологовому будинку м. Ужгород для жiнок зі статусом ВПО та місцевої громади», адже громадська організація є релокованою з тимчасово окупованої території Запорізької області і про проблеми ВПО знають особисто.

«Як голова громадської організації, і як ВПО, ставлю перед собою мету максимально покращувати умови перебування жінок у пологовому будинку. Ми маємо розуміти, що діти наша найбільша цінність. Забезпечення якісного ведення вагітності, прийняття пологів, перебування породіль та вагітних у медичних закладах – ось перший крок до поліпшення стану отримання та надання соціальних послуг у громаді», – розповідає голова ГО «Платформа Суспільної Взаємодії».

У рамках проєкту передбачається і закупівля обладнання, і «м’який компонент» – навчання для дівчат – підлітків щодо безпечної сексуальної поведінки, запобігання ранньої вагітності тощо.

Ідею проєкту було заслухано на засіданні Координаційної ради з питань ВПО міста Ужгороду. Її представила до уваги членкиня ради, проєктна менеджерка ГО «Платформа Суспільної Взаємодії» Криворучко Наталя Володимирівна. «За» її реалізацію у громаді проголосувало 17 осіб зі складу Координаційної ради.

«Вважаю, що компонент по сексуальній освіті дуже важливий. Ми маємо працювати з молоддю у напрямку попередження ранніх вагітностей», – зазначив депутат Ужгородської міської ради, член Координаційної ради з питань ВПО у місті Ужгороді Мирослав Горват.

Проєкт буде повністю реалізовано до кінця лютого 2025 року.

 

Проєкт «Покращення умов перебування в пологовому будинку м. Ужгород для жiнок зі статусом ВПО та місцевої громади» впроваджує ГО «Платформа Суспільної Взаємодії» за технічного адміністрування ГО «Взаємодія Плюс» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Франції, наданої в межах ініціативи «Вікна фінансування».

2


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Бути собі ціллю: онлайн курс від EdEra про лідерство жінок і дівчат з інвалідністю

Онлайн курс від Prometheus: Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців

Онлайн курс від ВУМ online: Бібліотеки для здоров’я громад

Онлайн курс від ВУМ online: Вступ до проєктів соціальних інновацій – від ідеї до сталого рішення

Великоберезнянська громада розпочала розробку стратегії розвитку