Розпочинається новий навчальний проект для освітян – «Школа Емпатії»
Просвітницька ініціатива Empatia та ГО «Міжнародний інститут інтегрального розвитку» розпочинають реалізацію навчального проекту для освітян – «Школа Емпатії», який залучить 50 освітян з усієї ...
Додано:
Катерина Ясько
Просвітницька ініціатива Empatia та ГО «Міжнародний інститут інтегрального розвитку» розпочинають реалізацію навчального проекту для освітян – «Школа Емпатії», який залучить 50 освітян з усієї України і триватиме з березня до листопада 2018 року.
Метою проекту «Школа Емпатії» є підвищення якості освіти в Україні через виховання агентів змін серед освітян і їх навчання інноваційним методам розвитку емоційного інтелекту та емпатії, миротворчій діяльності, Ненасильницькій Комунікації та медіації конфліктів, а також поширення у спільноті освітян ідей емпатійного та усвідомленого навчання і «педагогіки партнерства». Проект «Школа Емпатії» фінансується в рамках литовської Програми розвитку співпраці та сприяння демократії за фінансової підтримки Шведського Інституту.
«Сьогодні Україна переживає масштабні трансформаційні процеси у всіх сферах життя, – розповідає Катерина Ясько, голова Громадської спілки «Міжнародний інститут інтегрального розвитку, – це дає нам унікальний шанс втілити прогресивні підходи до розвитку усвідомленого суспільства. Разом з тим, зростання негативних емоційних проявів у суспільстві стає очевидним. Це призводить до зростання емоційного (а часто і фізичного) насильства та булінгу в школах. Проект «Школа Емпатії» розглядає розвиток емоційного інтелекту та емпатії у всіх учасників освітнього процесу як спосіб запобігання насильству в школах і суспільстві. Чим більше свідомих лідерів ми матимемо в новій українській школі, тим менше насильства і знущань буде в українських школах, адже підвищення якості навчального процесу – це шлях до примирення, Ненасильницької Комунікації, співпереживання та емпатії між дітьми, вчителями, керівництвом школи та батьками».
У проекті «Школа Емпатії» візьмуть участь 50 освітян (директорів шкіл, вчителів початкової та середньої школи, шкільних психологів) з усієї України. В рамках Проекту буде реалізовано наступні активності: 4 п’ятиденні тренінги з Ненасильницької Комунікації із сертифікованими тренерами, 2 тижневі візити між партнерськими школами в Україні та Литві, дводенна Генеральна Асамблея для всіх учасників, а також розробка і запуск «подорожуючої» бібліотеки для освітян України.