Запрацював вебпортал Національної програми протимінної діяльності «Розмінуємо Україну»

«Розмінуємо Україну» (Demine Ukraine) — державна програма з очищення території від вибухонебезпечних предметів та мінного забруднення внаслідок російської агресії. Місія програми — повернути всім ...

Додано:
Kitsoft

Вебпортал Національної платформи протимінної діяльності «Розмінуємо Україну»
Запрацював вебпортал Національної програми протимінної діяльності «Розмінуємо Україну»

«Розмінуємо Україну» (Demine Ukraine) — державна програма з очищення території від вибухонебезпечних предметів та мінного забруднення внаслідок російської агресії. Місія програми — повернути всім українцям безпечну українську землю.

Україна — найбільш потенційно замінована країна у світі. 144 тис кв. км вважаються потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Експерти центру GLOBSEC підрахували, що для розмінування знадобляться десятки, а з використанням звичайних методів і ресурсів — навіть сотні років. 

На вебпорталі програми зібрали всю важливу інформацію про гуманітарне розмінування наших територій: новини, анонси подій, довідкові матеріали та нормативно-правові акти, що регулюють сферу. А також є можливість зробити внесок на потреби розмінування, стати партнером, донором або стейкхолдером програми, а також долучитись до виробників обладнання.

* Сайт працює в режимі тестування та наповнення. Окремі розділи можуть бути тимчасово недоступними або прихованими. 

 

Концепція

Гуманітарне розмінування територій — це не просто знешкодження мін чи бомб. Це важлива складова безпеки громадян, відновлення економіки та повернення до нормального життя мільйонів українців.

«Гуманітарне розмінування територій — це нульовий етап економічного відновлення країни», — Міністр економіки України, Юлія Свириденко.

У 2023 році за сприяння уряду розмінували 3300 кв.км. У першому кварталі 2024 року вдалося обстежити і розмінувати 1080 кв. км, повідомляють у Мінекономіки. Незважаючи на те, що темпи обстеження перевищують торішні, з огляду на масштаби потенційного забруднення важливо посилювати спроможності операторів протимінної діяльності, залучати сучасні технології та впроваджувати інноваційні рішення.

Новий вебпортал проєкту «Розмінуємо Україну» стане єдиним вікном для всіх суб’єктів протимінної діяльності — споживачів, донорів, операторів протимінної діяльності та всіх задіяних державних органів. Також сайт сприятиме досягненню задач програми:

  • залучати інвестиції для розмінування країни;
  • підвищувати знання мінної безпеки серед громадян;
  • співпрацювати з іншими державними установами та приватними компаніями для прискорення та координації розмінувального процесу;
  • стати лідером в сфері розмінування, використанні техніки та ефективного інформування населення та ділитися набутим досвідом зі світом.

Меню

Головними вимогами до структури вебпорталу була зручна і зрозуміла навігація та структуроване подання інформації з чітким розподілом напрямків для різних груп користувачів.

Перед нашою командою стояла задача розробити онлайн платформу, на якій буде структурований весь масив даних щодо гуманітарного розмінування для різних цільових авдиторій.

При проєктуванні ми умовно поділили користувачів сайту на внутрішніх (українці в замінованих областях і регіонах, аграрії та землевласники, потенційні сапери, зацікавлені особи та компанії) та зовнішніх (уряди країн, приватні донори, великі бізнеси та корпорації). Далі визначили 5 основних груп користувачів, як от:

  1. Оператори
  2. Фермери
  3. Постраждалі
  4. Партнери
  5. Стейкхолдери

Для кожної групи створили розділи в головному меню, які містять всю необхідну для них інформацію: права, процедури, нормативна база тощо. Це дозволяє представникам різних цільових авдиторій швидко та зручно знаходити корисну для себе інформацію з-поміж всього іншого.

В розділі «Документи» зібрали перелік та посилання на всі нормативно-праві акти (НПА), пов’язані з питаннями гуманітарного розмінування. Функціонал сторінки дозволяє зручно шукати офіційні документи за ключовими словами, типом (Закон України, Наказ Міністерства економіки, Постанова КМУ тощо), темою (ті, що стосуються вказаних вище категорій користувачів), номером НПА та датою.

 

Найважливіше — на головній сторінці

Перший екран головної сторінки містить загальну інформацію про проєкт та інфографіку з даними щодо площі потенційно забрудненої території, кількості сертифікованих операторів та країн-партнерів, суми зібраних коштів на потреби розмінування.

Тут же розміщена активна кнопка для донатів з переходом на сторінку глобальної ініціативи Президента України Володимира Зеленського United24, що поєднує людей з усього світу довкола допомоги Україні.

Другий екран представлений блоком аналітики, що відображає прогрес розмінування:

  • кількість очищених земель та інфраструктури;
  • площа, що вже повернена у використання;
  • поточні спроможності розмінування (кількість сертифікованих операторів та машин). 

 

Аналітична панель динамічна та оновлюється на основі актуальних даних.

Третій екран головної сторінки містить останні актуальні новини та події «Розмінуємо Україну» з кнопками переходу на відповідні розділи сайту.

 

Пріоритет — розмінування с/г земель

Близько 470 тис. га земель сільськогосподарського призначення в Україні заміновано. Їх розмінування та повернення у господарську експлуатацію є пріоритетним завданням Уряду, адже попри війну Україна є гарантом глобальної продовольчої безпеки. Для цього діє державна програма компенсації фермерам витрат на розмінування.

Інформація про порядок отримання компенсації представлена на головній сторінці. Поряд фермери можуть знайти перелік сертифікованих операторів протимінної діяльності, які можуть проаналізувати ділянку і підтвердити факт забруднення вибухонебезпечними предметами.

Блок Центру гуманітарного розмінування містить інформацію про його діяльність. Ця державна установа у системі ДСНС створена для розв’язання питань оптимізації систем планування, виконання та фінансування заходів з гуманітарного розмінування. Детальна інформація про завдання, керівництво, роль Центру тощо з’являється у вигляді pop-up банера при виборі відповідного блоку.

Головна сторінка вебпорталу також має блоки:

  • «Підтримка держави» з переліком можливостей для фермерів та прав на допомогу постраждалим.
  • «Партнери» — з посиланнями на деталі співпраці, числом країн та організацій, що надають допомогу, а також переліком найбільших партнерів за обсягами підтримки.

«Дотепер ми не мали єдиного місця, де можна знайти інформацію, що потрібна операторам протимінної діяльності, фермерам, постраждалим чи донорам. Це ще один крок до більшої координації зусиль, зокрема через інформування всіх ключових стейкхолдерів про те, що відбувається в секторі», — заступник Міністра економіки України, Ігор Безкаравайний.

 

Довідково

Вебресурс створений у партнерстві Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України та програми «Е-урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарією та виконується Фондом Східна Європа.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»