Створення відео на актуальні теми: молодіжний волонтерський рух в Маріуполі

Регулярна співпраця зі студентами клініцистами, допомога їм в отриманні  практичного досвіду - один з напрямків роботи  ініціативної групи "ПравMEDIA" з Маріуполя.З  впровадженням дистанційного ...

KILAK3
Створення відео на актуальні теми: молодіжний волонтерський рух в Маріуполі

Регулярна співпраця зі студентами клініцистами, допомога їм в отриманні  практичного досвіду – один з напрямків роботи  ініціативної групи “ПравMEDIA” з Маріуполя.

З  впровадженням дистанційного навчання та карантинних обмежень погіршилась  комунікація. Це призвело до занепаду такого волонтерського руху, адже надавати консультації та допомагати людям у вирішенні їх правових проблем в колишньому форматі стало практично неможливо.

Так і виникла  ідея змінити формат співпраці, який би дав змогу зацікавити студентів, дати їм можливість проявити свої  творчі здібності, а мешканцям громади отримати поради у вирішенні правових питань у доступній, зрозумілій формі.

Під час реалізації проєкту вдалось залучити близько 30 волонтерів з числа студентів – майбутніх юристів.

Хлопці та дівчата самостійно виявили шість найактуальніших правових проблем маріупольчан різних вікових груп. Після цього, під модерацією  керівника міні-ініціативи, розробили сценарії до майбутніх відеороликів. Наші волонтери стали режисерами, операторами та головними героями своїх відеоробіт.

Вдалось залучити до співпраці представників ювенальної превенції Головного управління поліції, які допомагали нашим волонтерам на усіх етапах проекту. Також вдалось заручитись підтримкою керівництва Маріупольського телебачення, яке готове в подальшому супроводжувати і допомагати у написанні сценаріїв, постановці акторів, настроюванні техніки для створення подальших відеоматеріалів.

Створені ролики  були  поширенні в соціальних мережах,  де отримали активні відгуки від містян,  потім почали розміщувати на сайтах партнерів. Наразі вони регулярно транслюються на  інформаційних моніторах в приміщенні Мультицентру та ЦНАПу, які щоденно відвідують понад 1000 мешканців Маріуполя та транслюються на   телеканалі “Маріупольське телебачення” в часи соціальної реклами.

“Це був новий цікавий і корисний досвід для усіх учасників проєкту. Нам вдалось запровадити новий напрямок розвитку молодіжного волонтерського руху” – зазначила керівниця міні- ініціативи, Оксана Савицька.

Створені відеоролики також активно використовуються центрами безоплатної вторинної правової допомоги під час проведення правопросвітницьких заходів і не лише на Донеччині.

«Наше навчання дуже насичене та нудне, в ньому якраз не вистачає такого творчого підходу. Нам було дуже цікаво працювати над створенням відеороликів. Деякі сцени доводилось перезнімати по десять разів, але воно було того варте» – один із студентів Донецького юридичного інституту.

Так спільними зусиллями та рішучим підходом студентів, вдалось створити 6 відеороликів на актуальні теми, які не тільки  допомагають вирішити актуальні питання громадян, а й можуть бути використані   у навчальному процесі для школярів, студентів та під час проведення заходів з підвищення правової обізнаності.

З відеороликами можливо ознайомитись за посиланням: bit.ly/38mPg95

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я