РПР пропонує 12 кандидатів до РГК ДБР: онлайн-голосування
З 15:00 3 жовтня року по 15:00 4 жовтня 2019 року відбудеться рейтингове онлайн-голосування за кандидатів до нового складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань. Обрати можна не ...
Додано:
RPR
З 15:00 3 жовтня року по 15:00 4 жовтня 2019 року відбудеться рейтингове онлайн-голосування за кандидатів до нового складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань. Обрати можна не більше 15 кандидатів. Всього у виборах беруть участь 43 представники громадських організацій.
ДБР – новий орган правопорядку, який 2 роки тому перебрав на себе функцію розслідування від Генеральної прокуратури. Протягом цього періоду було запущено 7 територіальних управлінь по всім регіонам України. Експерти Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ із самого початку створення бюро долучалися до процесу написання закону, згодом очолювали конкурсні комісії для відбору кадрів, а наразі претендують на місце у Раді громадського контролю при ДБР.
РГК – це колегіальний консультативно-дорадчий орган, завданням якого є забезпечення прозорості та цивільного контролю за діяльністю ДБР. РГК сприяє комунікації ДБР з громадськими об’єднаннями та врахуванню ним думки громадськості. Члени РГК працюють на громадських засадах і не отримують гроші за свою діяльність.
Громадськість за допомогою РГК зможе реально впливати на кадрову політику ДБР, а також застосовувати дисциплінарні стягнення щодо працівників бюро, які грубо порушують встановлені норми роботи.
Група “Антикорупційна реформа” Коаліції РПР закликає підтримати 12 кандидатів до РГК ДБР:
№2 Безпалий Тарас, Асоціація правників України
“Моя участь в діяльності РГК ДБР в 2019-2020 роках допоможе більш ефективній, законній, прозорій діяльності ДБР, як представника громадськості”.
№7 Гриценко Олексій, Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»
“Я подаю свою кандидатуру до Ради громадського контролю ДБР з метою сприяти ДБР стати незалежним, професійним та чистим від корупції органом”.
№12 Золотар Степан, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів
“Тимчасова окупація території України стала можливою, зокрема, через порушення присяги з боку низки працівників спецслужб та органів правопорядку. Такі злочини теж стануть викликом для ДБР і мають належним чином контролюватися громадскістю”.
№13 Іванов Сергій, Громадський люстраційний комітет
“Маючи тривалий досвід розслідування резонансних кримінальних справ (розкрадання, відмивання грошей, зловживання службовим становищем тощо) я знаю, наскільки важлива комунікація та взаємодія слідчих органів з громадянським суспільством і наскільки необхідний контроль за їхньою діяльністю”.
№13 Каменєв Михайло, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів
“У діяльності РГК буду добиватися створення незалежних дисциплінарних органів ДБР та належного законодавчого і підзаконного забезпечення дисциплінарної діяльності”.
№19 Крапивін Євген, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів
“Вважаю, що мій досвід участі у механізмах громадського контролю за діяльністю поліції (громадські ради, атестаційні комісії, моніторингові візити національного превентивного механізму) буде актуальним для налагодження роботи РГК ДБР”.
№21 Лємєнов Олександр, StateWatch
“Громадський контроль має бути більш конструктивним та ефективним. Проте цього не сталося в зв’язку з цілим переліком суб’єктивних і об’єктивних причин. Саме тому час спробувати свої сили та продемонструвати нові якості РГК при ДБР”.
№25 Миланич Андрій, Асоціація правників України
“Впевнений, що тільки професійна, “легальна” та принципова правозахисна діяльність є рушійним механізмом генерування філософії позитивних змін”.
№31 Петраковський Володимир, StateWatch
“Висуваю свою кандидатуру свою кандидатуру до РГК при ДБР, щоб забезпечити прозорість та підзвітність початковою роботи бюро, передусім на стадії виконання першочергових завдань і планів, та сприяти належному контролю за відомством з боку громадянського суспільства”.
№33 Реплянчук Дмитро, Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»
“Роль РГК я бачу в моніторингу процесів, які відбуваються всередині ДБР та інформуванні суспільства, що насправді відбувається у стінах Держбюро”.
№39 Хавронюк Ярослав, StateWatch
“Як молодший експерт аналітичного центру я зацікавлений в якості процесу та ефективному контролі, як громадянин – у рівні довіри до ДБР та підтвердженні його компетенції”.
№40 Хаджинов Сергій, Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»
“Я подаю свою кандидатуру до Ради громадського контролю при ДБР з метою сприяти ДБР стати незалежним, незалежним та чистим від корупції органом”.