РПР вимагає закон про вибори до Дня Незалежності

Організації та рухи, що об’єдналися в ініціативі «Реанімаційний пакет реформ», розглядають вибори до парламенту восени 2014 року як шанс на зміни для всього покоління, як сходинку у справі ...

РПР
РПР вимагає закон про вибори до Дня Незалежності

Організації та рухи, що об’єдналися в ініціативі «Реанімаційний пакет реформ», розглядають вибори до парламенту восени 2014 року як шанс на зміни для всього покоління, як сходинку у справі консолідації України як політичної нації.

Реалізувати такий шанс можна лише тоді, коли вибори базуватимуться на демократичних принципах – відкритості, рівності суб’єктів виборів, а виборча система викликатиме довіру громадян.

Водночас, попри наполегливі вимоги суспільства і публічно взяті на себе політиками зобов’язання змінити правила виборів, прогресу у цій справі нема. Міжфракційна робоча група Верховної Ради не представила консолідованої позиції депутатів, на основі якої міг бути вироблений єдиний законопроект.

Ми – експерти та активісти Реанімаційного пакету реформ – вважаємо недостатніми зусилля парламенту та президента у справі демократизації виборчого законодавства.

Продовжуючи ще на п’ять років такий спосіб життя парламенту, в якому беруть гору закриті домовленості, влада ігнорує внесок Майдану у становлення нової України, демонструє зверхність та веде до історичної безвідповідальності.

Ми закликаємо Верховну Раду терміново до Дня Незалежності провести позачергове засідання і ухвалити новий закон про вибори, в якому:

– відмовитися від закритих списків кандидатів та дати змогу виборцям робити персональний і обізнаний вибір своїх представників у законодавчий орган з одночасною підтримкою партій;
– відмовитися від проведення виборів в одномандатних мажоритарних округах через негативну практику прямого підкупу виборців та ризики необрання 12-ти депутатів у анексованому Криму й у зв’язку зі складною ситуацією в Донецькій та Луганській областях;
– встановити виборчий бар’єр для партій нижче 3%;
– обмежити участь у виборах депутатів, які голосували за «диктаторські закони» 16 січня;
– гарантувати доступ до інформації про всіх кандидатів, їхніх біографій та майнового стану;
– забезпечити гендерну рівність у виборчих партійних списках;
– передбачити законом адекватні та дієві санкції за порушення правил виборів, фальшування і підкуп у виборчому процесі.

Без таких кроків організація виборів буде ускладненою та неналежною, що у свою чергу здатне викликати недовіру до результатів виборів.

РПР готовий до співпраці та експертної підтримки процесу реформування виборчого законодавства і закликає політиків зробити крок назустріч власним зобов’язанням та гідності.

Джерело : Реанімаційний пакет реформ


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку