РПР закликає припинити тиск та залякування громадських активістів та журналістів

22 лютого в Рівному невідома особа підпалила офіс громадської організації Агенція журналістських розслідувань 4 влада. На перший поверх будівлі, де розміщена неурядова організація, зайшов чоловік, ...

Додано:
RPR

Заява РПР
РПР закликає припинити тиск та залякування громадських активістів та журналістів

22 лютого в Рівному невідома особа підпалила офіс громадської організації Агенція журналістських розслідувань 4 влада. На перший поверх будівлі, де розміщена неурядова організація, зайшов чоловік, вилив займисту речовину, підпалив і вибіг. Дивом ніхто не постраждав, але вогонь знищив майно та приміщення ГО. В той же вечір з офісу ГО Екоклуб невідомі вкрали шість ноутбуків з інформацією про діяльність організації. У ніч з 18 на 19 лютого також було здійснено підпал дверей помешкання родичів одного рівненського журналіста, керівника ГО Антикорупційний моніторинг (АКМ) Юрія Дюга. Саме за цією адресою зареєстрована громадська організація. Окрім  того, у ніч з 17 на 18 лютого було пограбовано одного з рівненських провайдерів. У нього було викрадено сервери, на яких зберігалися сайти 4 влада, Голосно та Рівне 1, а також громадських організацій – Громадянська мережа Опора (рівненський осередок) та Інфохаб.

Всі організації, які постраждали, – члени Ради реформ Рівного, активно та ефективно працюють над викриттям зловживання та корупції у різних сферах життя міста та області.

На жаль, це не єдиний випадок залякування та  фізичного насильства проти громадських активістів. Хвиля тиску, залякування та побоїв прокотилась всією країною. Географія дуже широка: від Харкова і Полтави до Рівного та Одеси.

Очевидно, громадянське суспільство в Києві та регіонах стало об’єктом переслідувань з боку корупціонерів та противників демократичних реформ. З моменту активізації боротьби проти громадських активістів по всій Україні коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ неодразово зверталася до представників найвищої влади та відповідних органів із закликом дати оцінку резонансним подіям та запобігти подальшому загострення ситуацію. Але жодної реакції так і не отримала. Враховуючи вище зазначено, коаліції громадських організацій з усієї України закликають:

  • Національну поліцію належним чином та відповідно до законодавства розслідувати усі резонансні справи щодо тиску та побиття громадських активістів;
  • Генерального прокурора України взяти під контроль розслідування усіх кримінальних проваджень щодо випадків тиску, залякування та фізичного насильства проти громадських активістів та журналістів;
  • Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернути увагу на безпрецедентний тиск та кричуще порушення прав громадських активістів;
  • Верховну Раду України якнайшвидше ухвалити законопроект 4038а «Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам».

Реанімаційний Пакет Реформ

Коаліція громадських організацій «ОГО. Полтава»

Громадська рада реформ (Івано-Франківськ)

Тернопільський центр реформ

Рада реформ Рівного

Коаліція реформ Богуславщини

Харківська реформаторська коаліція

Коаліція «Дніпровські реформи»

Рада експертів (Кропивницький)

Одеська коаліція реформ

Львівська рада реформ

Вінницьке партнерство реформ

Сумська рада реформ

Подільський центр прав людини (Вінниця)

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення