Рух до зеленого відновлення Вознесенської міської громади

На липневій сесії міської ради за рекомендаціями коаліції громадських організацій «Ресурсний центр зеленого відновлення Миколаївщини» було прийнято два важливих рішення, які значно прискорюють зелене ...

Додано:
frgn

pexels-cowomen-2041627
Рух до зеленого відновлення Вознесенської міської громади

На липневій сесії міської ради за рекомендаціями коаліції громадських організацій «Ресурсний центр зеленого відновлення Миколаївщини» було прийнято два важливих рішення, які значно прискорюють зелене відновлення у Вознесенській громаді.

Зокрема, мова йде про внесення змін до плану соціально-економічного розвитку на 2019–2024 роки, яким заплановано створення та підтримку діяльності Ресурсного центру зеленого відновлення. Рішення https://voz.gov.ua/engine/download.php?id=13024 ;

Ще одне важливе рішення пов’язано з внесенням змін до місцевого бюджету  щодо виготовлення проєктно – кошторисної документації по об’єкту: «Реконструкція котельні з встановленням твердопаливного котла по вул. Київська, 210-б в м. Вознесенськ Вознесенського району Миколаївської області» на суму 197 500 гривень. Рішення https://voz.gov.ua/engine/download.php?id=13030

Прийняттю цих рішень передували засідання робочої групи з відновлення  та шості  круглих столів, де було виявлено низку екологічних проблем громади

Так, зокрема мова йшла про водопостачання та водовідведення. У селах та міському мікрорайоні Пряме відсутнє централізоване водопостачання, а вода зі свердловин є технічною. До частини мікрорайону Болгарка вода майже не доходить.

Також викликом є забруднення поверхневих вод хімікатами – наслідками діяльності фермерських домогосподарств. Ще однією проблемою для громади є застій води у центрі міста та відсутність зелених насаджень.

Так прокоментувала рішення секретар вознесенської міської ради Вікторія Бальцер:

«Рада прийняла важливі практичні рішення на шляху до зеленого відновлення громади.

Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. 

Тому ми у сформуємо Ресурсний центр зеленого відновлення як методичний центр та діалоговий майданчик влада – громада, якій напрацює пакет проєктів та пропозицій до завдань і заходів місцевої Стратегії та зеленої складової Плану відновлення.

Ресурсний центр запрошує небайдужих до майбутніх ЕКО- заходів, зокрема для запуску нової ЕКО- системи погодження з ТПВ та теплозабезпечення громади.

Рада вділила 197 500  грн на виготовлення проєктно – кошторисної документації котельної на біомасі, що буде опалювати Вознесенську гімназію імені  Т. Г. Шевченко, Вознесенська ЗОШ I-III СТУП.№2, МФ ПАТ «Укртелеком», КП «КНП Вознесенський МЦПМСД» (амбулаторія №1).

Сам котел вже придбано за кошти  Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Данії.

Запрошуємо місцевих депутатів та  ЕКО-активістів до співпраці!»

Пресслужба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Для довідки

Ініціативу «Зелене відновлення Миколаївщини» впроваджує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Данії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я