Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

У Луцьку відбулось публічне звітування громадського сектору Волині. Це вже п’яте звітування, яке ініціює Волинський Інститут Права. Цьогоріч воно зібрало рекордну кількість учасників – про свою ...

487206196_1056317653197231_1802508163181745290_n
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

У Луцьку відбулось публічне звітування громадського сектору Волині. Це вже п’яте звітування, яке ініціює Волинський Інститут Права. Цьогоріч воно зібрало рекордну кількість учасників – про свою роботу в 2024 році розповіли 23 громадські організації. Захід відбувся 25 березня у «Misto.cafe» у Луцьку.

Принципи прозорості та підзвітності – наріжні камені демократичного суспільства. Це стосується не лише влади, від якої підзвітності вимагають найчастіше, а й громадського сектору.

Сповідуючи цей принцип, Волинський Інститут Права у 2019 році вперше ініціював спільне звітування громадського сектору, до якого тоді долучились сім організацій. Минуло шість років, і тепер ця ініціатива стала традицією, до якої щороку долучаються провідні громадські організації області. Сьогодні таких було 23.

До слова, деякі з них, як, наприклад, «Сила правди», «Розвиток Волині» та «Молодіжна платформа» звітують разом із нами ще з 2019-го.

«Дотримання принципу прозорості – це та історія, у якій потрібно передусім починати з себе, – переконана ініціаторка заходу Ірина Гайдучик. – Надзвичайно приємно усвідомлювати, що стільки громадських організацій Волині думають так само».

13

Про свою роботу розповіли організації: «Фокс Хаус», «Молодіжні вітрила», «Карітас Волинь», «Молодіжний центр Волині», «Місто.Медіа», «Інститут транскордонних ініціатив», «Ротарі клуб Луцьк Волинь Прайд», «Біла Ворона», «Брейншторм», «Місто.Кафе», «Місто.Перезавантаження», «Дія.Бізнес», «Благодійний фонд “АНГАР.Україна”», «Алгоритм дій», «Центр журналістських розслідувань “Сила правди”», «PRO WOMEN UA», «Гармидер», «Молодіжна платформа», «Спільна справа+», «Розвиток Волині», «Велика ідея», «Агенція регіонального розвитку Прибужжя».

Спікери від кожної організації розповіли про головні виклики, звідки брали фінансування, про зміни, які вдалося впровадити, та про плани на 2025-й.

«Було дуже цікаво послухати про те, чим займались колеги. Всі працюють у максимально різних напрямках – молодіжна політика, культура, урбаністика, журналістика, локальна демократія. Об’єми впроваджених змін вражають. У такі моменти вкотре усвідомлюєш, наскільки потужним є громадський сектор», – ділиться фінансова менеджерка Волинського Інституту Права Богдана Кравчик

Окрім цього, звітування – це також про можливість познайомитись з іншими організаціями та налагодити партнерство з тими, хто працює у суміжній сфері. Цей аспект дуже важливий для «внутрішньої кухні» громадського сектору, адже мережування та партнерство допомагають посилити організацію та масштабувати її вплив.

«Це дає можливість познайомитись між собою, що особливо важливо для новостворених організацій. Адже потрібно розуміти, які ритми та контексти створюють твої колеги. Вже навіть сьогодні, під час заходу, до нас підходила людина і питала, як можна повзаємодіяти з Містом.Кафе», – поділився Вадим Курилюк, голова ГО «Misto.cafe».

Наприкінці заходу Волинський Інститут Права анонсував онлайн-опитування громадських організацій Волині, аби скласти чіткий портрет громадського сектору. 

«Ця база також стане у нагоді тим, хто шукає нові партнерства. Ми повинні розуміти, які організації працюють на Волині та як ми можемо будувати нові зв’язки», – підсумувала Ірина Гайдучик.

Також традиційно кожна організація пропонувала різні лоти або на безкоштовні послуги, або з мерчем.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби

Безпечне збереження даних: можливість для громадських організацій від Архіву Війни

Закордонні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна»

Друга хвиля опитувань серед пацієнтів: в Україні стартує дослідження рівня доступності медичних послуг

Підсумки премії #StudBizAward 2025: 5 переможців, які змінюють світ