SafetyNet: як безпечно почувати себе на теренах інтернету

Всесвітнє павутиння стало невід’ємною частиною життя кожного з нас. Ми вже не уявляємо свого дня без скролингу стрічки соціальних мереж, читання новин, дослідження необхідної інформації в пошуковій ...

Screenshot_12
SafetyNet: як безпечно почувати себе на теренах інтернету

Всесвітнє павутиння стало невід’ємною частиною життя кожного з нас. Ми вже не уявляємо свого дня без скролингу стрічки соціальних мереж, читання новин, дослідження необхідної інформації в пошуковій панелі Google. Так, інтернет дійсно здатний полегшити житття, але не варто забувати, що здатний і ускладнити.

Однією з небезпек яку приховує в собі глобальна мережа є кібербулінг.

Кібербулінг це один із видів насильства .Він може виражатись в різних формах: у порушенні приватного життя, втручанні до комп’ютера жертви, поширенні та маніпуляції інформацією чи зображеннями, в тому числі, приватного характеру. За даними Європейського інституту гендерної рівності кожна третя жінка впродовж життя піддається тій чи іншій формі насильства, а кожна десята  – зазнає тієї чи іншої форми онлайн-насильства з 15-річного віку. В 2020 році Європейський суд з прав людини вперше розглянув явище кібербулінгу як форми насильства над жінками. Судді у Страсбурзі нагадали, що домашнє насильство не має сприйматись лише як насильство фізичне, проте воно може включати в себе, окрім інших форм, насильство психологічне чи залякування.

Проект SafetyNet створений для боротьби з кібернасильством щодо жінок. Під час воркшопів, які залановані в рамках проекту, кожна бажаюча жінка зможе дізнатись про те, що таке кібербулінг та кібернасилля, які технології  та цифрові інструменти допоможуть захистити кореспонденцію та комунікації в інтернеті, що таке кібергігєна, як не стати жертвою кібезлочинів, також отримати корисні інструменти  різних рівнів підтримки жертв також знатиме, як вберегти себе від хакерів.

SafetyNet — проект, який працює над тим, щоб зробити вашу цифрову сферу безпечною та відкриває нові перспективи для жінок та дівчат.

Родзинкою проекту є навчальна поїздка до Німеччини з метою ознаоймлення з передовими практиками по боротьбі з булінгом в інтернеті . Відтак 4 найактивніші та найкреативніші учасники/ учасниці матимуть можливість вирушити до центральної Європи щоб познайомитися з представниками громадянського суспільства Німеччини, які активно працюють у сфері кібернасильства та кіберзлочинності.

Буде організовано серію зустрічей, присвячених передачі ноу-хау та представленню прикладів передового досвіду боротьби з гендерним насильством в Інтернеті, а усі витрати щодо участі у заходах проєкту покриють організатори.

Долучувшись до заходів проекту можна отримати знання про те як безпечно почувати себе на теренах інтернету.

Для участі необхідна попередня реєстрація

Коротке відео про проект

Приєднуйтеся до FB сторінки Інституту Регіонального Розвитку та слідкуйте за аносами 

Проєкт SafetyNet реалізовується Global Project Partners e.V. спільно з Інститутом Регіонального Розвитку за фінансової підтримки Федерального Міністерства Закордонних Справ Німеччини.

#civilsocietycooperation


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя

Проєктна діяльність, міжнародні партнерства та поточна робота: відбулася зустріч голів громад Кропивницького району

Голови громад Донеччини вивчають інструменти залучення додаткових ресурсів

Стратегії як інструменти сталого розвитку громад Кіровоградщини

Академія української преси розкриває секрети взаємодії зі штучним інтелектом

Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024