Самоорганізація забезпечує стійкість спільнот та громад
В честь свята Незалежності, 25 серпня 2022 р., у змішаному форматі ("живого" та дистанційного діалогу) відбулось чергове засідання СпільноМисль: «круглий стіл» «Мережева співпраця у створенні ...
Додано:
Pavlo Fedyk
В честь свята Незалежності, 25 серпня 2022 р., у змішаному форматі (“живого” та дистанційного діалогу) відбулось чергове засідання СпільноМисль: «круглий стіл» «Мережева співпраця у створенні безпечних Центрів громадської активності (ХАБів)».
В роботі заходу взяв участь секретар і депутат Тернопільсьеої міської ради Ігор Ярославович Гірчак, який поділився досвідом власного щоденного спілкування із переселенцями у вирішенні їхніх проблем, розповів про існуючі активізації спільнот та інституцій ВПО у створенні гуманітарних штабів та хабів, окреслив важливі напрямні бачення ОМС можливостей співпраці із “новими” тернополянами, і особливо, у сфері – працевлаштування.
Учасники зібрання не тільки обговорили актуальні побутові потреби переселенців та їх спільнот, але й зосередились на шляхах забезпечення і організації просвіти та авдокації ініціатив громадських активістів із спільнот ВПО та приймаючих громад.
- ЗАВДЯКИ ЗАХОДУ
- Вдалось обговорити та сформувати оцінку реалій й потенціалу окремих активістів, існуючих у місті коаліцій, ОГС та ініціатив ВПО у створенні ХАБу громадської активності переселенців та інших вразливих спільнот.
- Узгодити спільну мету та шляхи вдосконалення партнерства у створенні Центру стійкості вразливих спільнот, його використанні для координації мережі ХАБів ВПО.
- Роглянути можливості внеску науково-викладацької та студентської спільнот Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка, інших ВЗО міста у розвиток здібностей і потенціалу громадських активістів ХАБу.
- Окреслити запропоновані форми моніторингу та коригувань діяльності – таких як #ЦентрСтійкості, так і мережі ХАБів.
Щира вдячність
заслуженій діячці мистецтв України, кандидату мистецтвознавства і професорці кафедри театрального мистецтва Людмилі Степанівні Ванюзі – за поради з культурального бачення можливостей використання мистецьких інструментів у стимулювання громадської активності спільнот ВПО,
доктору психологічних наук, професорці і Відмінниці освіти України Галині Кіндратівні Радчук – за вмілу професійну консультацію щодо можливостей використання психоедукаційних заходів (воркшопів) у роботі із молоддю ВПО та інших вразливих спільнот,
Кандидату педагогічних наук, доцент Галині Романівні Генсерук – за поради щодо заходів із цифрової безпеки,
команді Волонтерський центр ТНПУ та їхньому координатору Івану Григоровичу Каплуну
громадському координатору і керівнику Громадська організація “Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії” Максиму Данильченку – за наснагу до співпраці,
учасним чату #СтійкістьДляГромади! – за обговорення ідей та заходів проєкту #МайданчикCтійкості: Розвиток інформаційно-просвітницького антикризового ХАБу громадської активності, стійкості та вдосконалення адвокаційних можливостей активістів вразливих спільнот Тернополя і регіону у прийнятті рішень згідно засад доброго врядування.
Із святом свободи України та прагненням до волі її народу!
*****
- У СТВОРЕННІ МЕРЕЖІ ЦЕНТРІВ (ХАБІВ) МИ ЗНАХОДИМОСЬ НА ДРУГОМУ ЕТАПІ КООРДИНАЦІЇ ПАРТНЕРСТВА.
ЦЕ ТАК ЗВАНЕ КОНТРАКТУВАННЯ, ТОБТО ДОМОВЛЯЄМОСЯ З УЧАСНИКАМИ КОМАНДИ-ПАРТНЕРАМИ ПРО ТЕ:
ХТО?,
ЩО? І
ЯК?
- (РІВЕНЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЩОДО ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ТА РОЗПОДІЛУ ОБОВ’ЯЗКІВ І РЕСУРСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ТЕРМІНІВ ВИКОНАННЯ ТА ОПЕРАТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ І ПЛАНУВАННЯ).
Наступний етап – синхронізація. Теж непросто, але можливо. За доброї волі і здорового глузду!
Довідково:
- системний збір #СпільноМисль відбувається для узгодження досвіду волонтерських напрацювань (натхненних історій та ініціатив) та координації ідей і цінностей #СтійкістьДляГромад в спільноти партнерства, здобуття ресурсної підтримки напрацьованих ідей та проєктів. Про результати останнього засідання та напрацювання стратегічних напрямних
- захід “підспровоковано” конкурсним оголошенням від Isar Ednannia, деталі та натхнення дивись: https://www.facebook.com/isar…/videos/591324099208966
Бажано користуватись у співпраці:
- Відповідайте на пропущені дзвінки (хоча б СМС) і повідомлення у месенджерах (хоча б вподобайкою). Тоді зрозуміло, що партнер прочитав і відповість за слушної нагоди.
- Коректніше, з поваги до себе, сказати: «не хочу, не цікавить, не можу, не прийду, мені не вдається…», а не зневажливо – не з’являтися, не брати слухавку, не реагувати на повідомлення….
- Пояснюйте, розповідайте про свої пріоритети або їх зміну, це впливає на відповідальність, зацікавленість та виконавчість. Тобто це є свідченням самоорганізації, що є складовою стійкості.
- Творіть реальні плани, хоча “вимагай неможливого, отримаєш бажане”. Що не на часі, або зараз буде зроблене, але результат не можна буде використати найближчим часом? – базове питання та індикатор планування. Можна зараз написатись різних документів, запланувати масу різних активностей, але ми не знаємо, що буде найближчий час. Тому “сильно” деталізувати, наприклад, комунальну Програму підтримки активностей чи ВПО , і витрачати на це дуже багато часу? — це запитання про доцільність робити це саме зараз.
- Важливо: фіксувати домовленості, забезпечувати регулярне спілкування, а також проговорити наслідки порушення контракту.
- Навчитись слухати і чути!
- Моніторинг успішності – через самоконтроль у дотриманні термінів та погоджень – на першому місці, а вже потім вже зобов’язання.
- Тому професійний рівень команди – це причина ефективної діяльності. Вимір професійності – індикатор успішності проєктів.
- стійкість = самоорганізація + стресопружність + відтворювальність (сталість)