Самотня старість поруч
Учора був Всесвітній день людей похилого віку. До цього дня в Україні відбулося чимало активностей – сутнісних, важливих, актуальних. Щоб цей день не залишився єдиним в нашому календарі, коли ...
Додано:
Elena Kramareva
Учора був Всесвітній день людей похилого віку. До цього дня в Україні відбулося чимало активностей – сутнісних, важливих, актуальних. Щоб цей день не залишився єдиним в нашому календарі, коли згадуються ті, чия праця створювала наше сьогодення і хто нині потребує підтримки, ГО Педагогічний центр «Академія» та полтавська школа школа «Паросток» запрошують всіх охочих долучитися до безтермінової акції “Самотня старість поруч”.
«Ми діємо самі та пропонуємо діяти всім, у кого до цього лежить серце. Озирнутися навколо і побачити тих, хто щодня долає неабиякі труднощі – хвороби, бідність, відсутність спілкування, підтримки – і, по можливості, допомогти», – говорять учасники волонтерського гурту.
В Україні нині біля 750 тисяч літніх людей отримують допомогу працівників від установ Мінсоцполітики. Чи достатньо цього? А скільки стареньких не отримують ніякої допомоги, хоча й потребують? Можливо, це бабуся чи дідусь, які живуть у нашому будинку чи в сусідньому під’їзді. Розпитати їх про те, як їм живеться, і допомогти, як правило, не так складно.
Всесвітній день людей похилого 2019 ООН запропонувала відзначити під гаслом демократії – звернути увагу на включеність літніх людей у життя суспільства. Включеність стареньких в Україні – це часто питання коштів на те, щоб виписати газету чи оплатити роботу радіо, це мобільний телефон чи можливість спуститися з п’ятого поверху.
Подібні ідеї вже знайшли втілення. В Італії діє програма «Хай живуть старенькі», заснована одним із католицьких товариств. Ось що про неї пишуть: «Ця програма опікується людьми, старшими, ніж 75 років, активно залучаючи громадськість у піклування про них. За допомогою телефонів та інших засобів зв’язку навколо кожного старенького створюють «мережу солідарності». Це родичі, сусіди, лікарі, волонтери соціальної служби, навіть продавці місцевих крамниць. Ці люди постійно наглядають за життям старенького, допомагаючи йому в усіх сферах життя, підтримують із ним зв’язок та у разі необхідності надають термінову допомогу».
Об’єднаймося, щоб поруч ніхто зі стареньких не був самотнім.
Будемо раді контактувати, висвітлювати, допомагати.
+38(068)9320637, Олена Крамарева