Ще один день документального кіно відбувся у Харкові

2-го грудня у Благодійному фонді соціального розвитку Харківської області відбулися показ і обговорення фільму з репертуару Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. ...

Додано:
kobzar

DSC09092 - копия
Ще один день документального кіно відбувся у Харкові

2-го грудня у Благодійному фонді соціального розвитку Харківської області відбулися показ і обговорення фільму з репертуару Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Документальну стрічку «Ще один день в Єгипті» (режисери Коріна Швінґрубер Іліч та Нікола Іліч, Сербія/Швейцарія) для працівників Фонду представив голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор Фестивалю Юрій Чумак.

Коротка замальовка оповідає про життя сучасного Єгипту, де, після революції 2011 року, в результаті президентських виборів 2015 року головою держави став колишній головнокомандуючий збройних сил Абдель аль-Сісі.

Фраза наприкінці фільму «МИ НЕ МОЖЕМО ПРОСТО ЗМІНИТИ ВЕРХІВКУ І ДУМАТИ, ЩО РЕШТА ПІДТЯГНЕТЬСЯ. ЩОБ ДОСЯГНУТИ УСПІХУ У МАЙБУТНЬОМУ, МИ МАЄМО ЗМІНИТИ НАПРЯМОК ДУМОК ЛЮДЕЙ» просто запала в душі всім глядачам. І коротка стрічка викликала тривале та жваве обговорення.

Після того Ю. Чумак продемонстрував відеоролики, покликані залучити небайдужих громадян до сприяння Національній поліції у запобіганні домашнього та вуличного насильства, підготовлені організацією IREX Ukraine.

Зазначимо, що це вже 2-й показ фільмів Docudays UA за участі Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, який взявся допомагати демонстрації стрічок Фестивалю у сільських районах Харківщини. 30 листопада Юрій Чумак та голова правління Фонду Євген Шаповал відвідували з правоосвітньої місією село Петрівське Балаклійського району. Далі організатори мають намір побувати у Близнюківському, Барвінківському, Валківському, Великобурлуцькому, Первомайському, Шевченківському та інших районах.

«Дуже важливо, щоб правозахисне кіно побачили саме мешканці сільської місцевості, адже вони мають обмежений доступ до інформації та залишаються осторонь багатьох процесів, що відбуваються у сучасному суспільстві. Фестиваль Docudays UA – це можливість для них по-іншому подивитися на реальність, дізнатися більше про свої права та навчитися їх відстоювати», – наголосив Є. Шаповал.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я