Що може зробити міжнародна правозахисна спільнота, аби допомогти Україні?

Міжнародна правозахисна група щодо ситуації в Україні була створена в кінці листопада в Києві, у рамках Паралельної конференції громадянського суспільства ОБСЄ. Протягом кількох тижнів після цього ...

є сос
Що може зробити міжнародна правозахисна спільнота, аби допомогти Україні?

Міжнародна правозахисна група щодо ситуації в Україні була створена в кінці листопада в Києві, у рамках Паралельної конференції громадянського суспільства ОБСЄ. Протягом кількох тижнів після цього група правозахисників із різних країн регіону ОБСЄ пербувала в Києві та разом із українським правозахисниками здійснювала спостереження за акціями в рамках Євромайдану, а також за судовими процесами над їх учасниками.

Правозахисники видали кілька звернень до міжнародних організацій щодо ситуації в Україні, остання з них була звернена до структур ОБСЄ та Ради Європи, стосувалася свободи преси в Україні та була оприлюднена після побиття Тетяни Чорновол.

Цими днями в Києві перебуває один із учасників згаданої Міжнародної правозахисної групи, експерт Ради Європи Андрій ЮРОВ.

Євромайдан SOS запитав його, чим саме міжнародна правозахисна спільнота може допомогти в українській ситуації. Адже для багатьох відповідь на це питання не є очевидною.

Точка зору Андрія Юрова – нижче. Перш ніж її викласти, повідомимо вам, що Андрій Юров перебуватиме в Києві до 11-12 січня в залежності від ситуації. І нам здається, це важливо – аби міжнародну правозахисну спільноту, її оцінки української ситуації почули в нашому суспільстві. Тому, без зайвих слів, просто рекомендуємо запрошувати цю дуже мудру та досвідчену людину на ваші ефіри-шпальти-електронні сторінки для коментарів та оцінок (коли що – пишіть на нашу адресу [email protected]).

А тепер пряма мова. Сподіваємося, вона здасться вам цікавою.

ПО-ПЕРШЕ, міжнародна правозахисна спільнота може надавати пряму допомогу місцевим правозахисникам, передусім, у спостереженні за ситуацією. Коли є міжнародні спостерігачі на судах і масових акціях, влада будь-якої країни (навіть такої тоталітарної як Білорусь) поводиться більш пристойно.

ПО-ДРУГЕ, це допомога правозахисним організаціям в Україні в активній взаємодії з міжнародними структурами. Часом голос правозахисників країни, в якій відбуваються ті чи інші тривожні події, не такий впливовий як голос представників багатьох організацій, передусім, міжнародних. Бажано, щоб вони при цьому представляли і Схід, і Захід. Бо коли вони представляють тільки Захід, то це часто використовується місцевими ЗМІ, які починають розвивати тему “руки квазіліберального Заходу”. Зараз серйозних дій щодо української ситуації з боку міжнародної спільноти я не бачу. Можливо, такі дії є, але відбуваються вони на рівні урядових і дипломатичних каналів. У кінці січня відбудеться засідання ПАРЄ, де традиційно будуть присутні міжнародні правозахисники, і ми, звісно, говоритимемо з різними європейськими структурами про те, чи збираються вони більш системно та більш активно стежити за ситуацією в Україні.

ПО-ТРЕТЄ, міжнародна правозахисна спільнота може допомогти в створенні спільних ініціатив, наприклад, міжнародної громадянської комісії з розслідування подій 30 листопада та 1 грудня на зразок тих, які були створені для незалежного рослідування подій на Болотній площі в Москві 6 травня 2012 року або подій 19 грудня 2010 року на Площі Незалежності в Мінську. Але ініціатива щодо створення подібних міжнародних комісій має відходити від українських громадських організацій. А ми можемо допомагати.”

EvromaidanSOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, затриманих і постраждалих під час розгону Євромайдану з 29 на 30 листопада 2013 року для подальшого сприяння у наданні цим особам медичної та юридичної допомоги.

Гаряча лінія для повідомлення інформації щодо зниклих, затриманих та постраждалих 063 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Джерело : Євромайдан СОС


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни. Зустрічайте проєкти-переможці

У Колочавській громаді розпочалася робота над cтратегією розвитку

Психічне здоров’я медиків під час війни: результати дослідження IRC за участю ZDOROVI

Впливайте на процес відбудови: опитування

На шляху до ЄС: стартував масштабний піврічний безкоштовний курс проектного менеджменту на Житомирщині

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя