Що поляки думають про громадські організації

У 2014 році 13% поляків особисто брали участь у діяльності неурядових організацій, 19% чули про них від родини або друзів. Менше з тим, найбільш поширеним джерелом інформації про організації є засоби ...

Що поляки думають про громадські організації
Що поляки думають про громадські організації

У 2014 році 13% поляків особисто брали участь у діяльності неурядових організацій, 19% чули про них від родини або друзів. Менше з тим, найбільш поширеним джерелом інформації про організації є засоби масової інформації – для 36% поляків.

Більша частина поляків, 40% – не мають прямої асоціації з “НУО”.

Поляки не знають організацій, але довіряють їм. Останні дослідження Stowarzyszenia Klon/Jawor, фундаціям довіряє 56% поляків, 50% ГО. Для порівняння, церква користується довірою 53% населення, місцеві органи влади довіряє 44%, і уряд – 22%. Можна припустити, що довіра опирається на переконання, що організації роблять щось хороше, щоб допомогти.

Поверхневі знання про організації та ідеалістичні уявлення про них призводять до суперечливих очікувань.Майже дві третини (63%) поляків хотіли б щоб організації всі свої послуги надавали безкоштовно. Більше половини (54%) вважає, що ГО та фонди повинні уникати найму штатних співробітників і покладатися на волонтерську роботу. Але водночас, якість є одним із факторів, що визначає авторитет і професіоналізм ГО.

Поляки, які мали особистий контакт з організаціями, мають кращу думку про сектор НУО. У групі, яка не мала прямого контакту, менше довіри.

Останнє дослідження показує, що протягом останнього року погіршилася думка про НУО. Вони сприймаються як менш справедливі і менш ефективні, ніж це було рік тому. Думка очевидно погіршилася через наявність в ЗМІ інформації про порушення в декількох відомих організаціях.

Повний текст дослідження

Джерело : ngo.pl


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я