Що Україна робить для виконання умов для вступу в ЄС: сектор води
Для виконання умов у сфері довкілля та зміни клімату для вступу в ЄС особливу увагу Україні потрібно звернути на сектор води. Що наразі зроблено у цій галузі?Україна прийняла Водну стратегію ...
Додано:
racse
Для виконання умов у сфері довкілля та зміни клімату для вступу в ЄС особливу увагу Україні потрібно звернути на сектор води. Що наразі зроблено у цій галузі?
Україна прийняла Водну стратегію України
Вона передбачає пʼять стратегічних цілей, кожна з яких супроводжується відповідними завданнями та 40 вимірюваними показниками їх досягнення. Детальніше про це розповідаємо за посиланням.
Україна впроваджує стандарти ЄС у законодавство про водовідведення
Парламент ухвалив законопроєкт, який сприяє удосконаленню послуг з централізованого та нецентралізованого водовідведення та впроваджує в українське законодавство європейські стандарти щодо захисту довкілля від негативного впливу стічних вод.
Детальніше: тут.
Україна прийняла Морську природоохоронну стратегію до 2034 року
Морська природоохоронна стратегія визначає головні засади державної морської природоохоронної політики на період до 2034 року і механізми досягнення та підтримки «доброго» екологічного стану Азовського та Чорного морів.
Про основні завдання стратегії розповідаємо за посиланням.
Навіть попри війну Україна бере активну участь у глобальних процесах навколо досягнення Цілей сталого розвитку. Про що вдалося домовитися під час Конференції ООН «Вода для сталого розвитку»: за посиланням.
На що варто звернути увагу?
Єврокомісія опублікувала рекомендації для повторного використання стічних вод
Регламент повторного використання води, що почне діяти з червня 2023 року, встановлює мінімальні вимоги до якості води, управління ризиками та моніторингу для забезпечення повторного використання безпечної води. Рекомендації доповнюються кількома практичними прикладами для полегшення застосування правил.
Детальніше: тут.
Що про сектор води думають українці?
Найважливішою екологічною проблемою, на думку українців, є забруднення річок, озер та ґрунтових вод. Таку думку підтримали 67,7% респондентів у рамках соціологічного дослідження «Війна та довкілля. Дослідження цінностей та практик охорони довкілля в умовах війни та повоєнного відновлення».
Що ще увійшло до переліку найбільших екологічних проблем на думку українців: тут.
Більше про Україну та Європейський зелений курс – на веб-порталі “Зелена трансформація України” https://greentransform.org.ua/
Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».
Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», під загальною координацією DiXi Group.