Що змінилось у житті вінницьких депутатів за 8 місяців 2018 року?

Відповідно до вимог ЗУ «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад України повинні щорічно подавати свої декларації про доходи до Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК), а також у ...

Додано:
cpa_result

політики депутати дипломатія strategy
Що змінилось у житті вінницьких депутатів за 8 місяців 2018 року?

Відповідно до вимог ЗУ «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад України повинні щорічно подавати свої декларації про доходи до Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК), а також у 10-денний строк повідомляти НАЗК про суттєві зміни майнового стану, тобто отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів. 

На відміну від декларацій за  2016 рік, усі 54 депутати Вінницької міської ради вчасно подали до НАЗК свої декларації про доходи за 2017 рік. А от чи повідомляли депутати про зміни свого майнового стану вже у 2018 році, вирішили перевірити активісти Громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».

Автомобільне поповнення

Три депутати Вінницької міської ради придбали нові автомобілі.

Так, депутат від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» В’ячеслав Заремба у квітні 2018 придбав FORD GALAXY 2013 року за 170 тисяч гривень у іноземного громадянина. Нова TOYOTA SIENNA за 1,150 млн. грн. і у депутата від «Вінницької Європейської Стратегії» Бориса Гройсмана. Депутат від ВО «Свобода» Дмитро Уманець, якому в березні 2017 спалили автівку, тепер їздитиме на Mitsubishi Outlander 2004 року вартістю 48 700 грн. Всі вони, відповідно до даних в реєстрі е-декларацій, вчасно подали відомості про ці зміни.

А ось депутати від «Вінницької Європейської Стратегії» Олександр Чернега та Павло Яблонський своє рухоме майно продали – за 1,6 та 2,350 млн. грн відповідно. Прибуток від відчуження рухомого майна задекларував і депутат Борис Гройсман загальною вартістю 742 тисячі гривень.

Декларування високих зарплат

Відповідно до Інструкції НАЗК щодо подання е-декларацій, заробітна плата суб’єкта декларування вважається його доходом. Тому відповідно, якщо декларант отримав одноразовий дохід у вигляді заробітної плати у розмірі, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, то він зобов’язаний  повідомити про це Національне агентство шляхом подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Добросовісність у подачі щомісячних змін до НАЗК демонструє депутатка Вінницької міської ради від БПП Алла Власюк, яка є генеральним директором ТОВ «Вінницька Промислова компанія» і отримує щомісяця заробітню платню, що є вищою за 50 ПМ громадян.

А от депутат від БПП Олександр Третяк задекларував отримані відсотки по облігаціям ТОВ-НВП “Гамма” загальною вартістю 800,7 тисяч гривень

Нові квартири та земельні ділянки

Вчасно подав зміни майнового стану і депутат від «Вінницької Європейської Стратегії» Роман Андронійчук, який придбав три квартири, частину житлового будинку та три земельні ділянки.

Загалом можемо стверджувати, що рік 2018 є доволі успішним для депутатів Вінницької міської ради, які при цьому виконують ЗУ «Про запобігання корупції» та повідомляють НАЗК про значні зміни у своїх статках.

В той же час містяни мають можливість знайомитись із деклараціями своїх обранців не лише у реєстрі електронних декларацій НАЗК, а й за допомогою сайту міської ради.

Довідково: Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані декларанта несе за собою адміністративну відповідальність (відповідно до ч. 2 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та покарання  у вигляді накладення адміністративного штрафу у розмірі від 1700 до 3400 грн.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:

 

На сайті організації

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»:

В соціальній мережі Facebook

 

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в  Вінницькій області звертайтесь до Громадської організації «Центр громадської активності «Результат», [email protected]

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В місті Вінниця за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Центр громадської активності «Результат».


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я