Сергій Квіт: Революційний закон про вищу освіту підписаний

Президент України Петро Порошенко, з підтримкою практично усіх фракцій парламенту, підписав новий закон про вищу освіту. Про це повідомив Сергій Квіт, міністр освіти і науки України на прес-брифінгу ...

Квіт
Сергій Квіт: Революційний закон про вищу освіту підписаний

Президент України Петро Порошенко, з підтримкою практично усіх фракцій парламенту, підписав новий закон про вищу освіту. Про це повідомив Сергій Квіт, міністр освіти і науки України на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Сергій Квіт назвав нове освітнє законодавство «революційним законом», що впроваджує чимало змін в освітню систему України. Закон – це «чудовий приклад консенсусу в нашому уряді», відзначив Квіт.

Міністр освіти пояснив, що закон – це результат більш ніж трьох років роботи великої кількості представників університетів та експертів у галузі освіти, що підтримали цей проект. Перш за все, закон покращує якість української вищої освіти через дві ключові системні зміни.

Перший новація закону – це зростання «академічної, фінансової та організаційної автономії» українських вищих навчальних закладів, заявив Квіт. Приміром, реформи дозволять університетам відкривати власні банківські рахунки, надати викладачам більшу академічну свободу для стимулювання проведення наукових досліджень. Реформа знижує навантаження викладачів з 900 до 600 годин на рік та передбачає більше часу на самостійну роботу для студентів. Державні службовці менше втручатимуться в систему освіти.

Друга новація закону – це запровадження порядку контролю якості українських університетів. Закон передбачає створення Національного агентства якості, яке здійснюватиме нагляд за вітчизняними ВНЗ. Агентство складатиметься з представників уряду, громадськості, університетів та студентства. «Агентство має бути професійним та незалежним» – наголосив Сергій Квіт, і відповідатиме за ліцензування та акредитацію університетів. На додаток до цього, закон розвиватиме нову систему підвищення кваліфікації кадрів для зростання якості викладання. Квіт вважає, що внаслідок реформ кількість ВНЗ в Україні скоротиться, проте зросте їхня загальна якість.

Сергій Квіт наголосив, що успіх щойно проведеної реформи передбачає кооперацію всередині освітянської спільноти та боротьбу з корупцією. «Закон дуже хороший, але він працюватиме лише за підтримки академічної спільноти» – заявив він. Окрім цього, капітальний ремонт української системи освіти передбачає розвиток економіки та створення робочих місць для висококваліфікованих працівників. Еміграція студентів за кордон з метою пошуку кращих освітніх та фінансових перспектив, так званий «відтік мізків», – це реальна проблема, що загрожує спрямувати в інші країни кошти, які Україна вкладає в освіту.Також Україна повинна розвивати свою економіку та університети, скоротити корупцію, щоб підтримати свою освіту. Сергій Квіт зазначив, що новий освітній закон має значний потенціал, щоб значно покращити систему вищої освіти в Україні.

Сергій Квіт, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» був призначений Міністром освіти і науки України 27 лютого 2014 р. в новому уряді Яценюка. Як президент університету, він відкрито виступав проти призначення колишнім президентом Януковичем на посаду міністра освіти Дмитра Табачника, та послідовно закликав до реформ в системі освіти.

Джерело : uacrisis.org


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я