Серія лекцій-посвят 30-тій річниці Чорнобильської трагедії

Щосереди, березень - травень 2016, о 18:00 Прес-центр інформаційного агентства «Українські Новини» Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, ст. м. «Палац спорту» Усе це сталося насправді... У ...

Додано:
Fulbright

Чорнобиль
Серія лекцій-посвят 30-тій річниці Чорнобильської трагедії

Щосереди, березень – травень 2016, о 18:00
Прес-центр інформаційного агентства «Українські Новини»
Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, ст. м. «Палац спорту»

Усе це сталося насправді… У 86-му… у пору цвітіння природи, що у пам’яті поєдналася із Чорнобильською катастрофою. Її наслідки в мить змінили долі сотень тисяч людей, перетворили їхню землю – нехай випалену й сплюндровану – на канцеляризм «зона відчуження». Найочевидніша і найболючіша, вона щоразу – ось уже 30 літ – ставить нас перед необхідністю знати правду про самих себе, аби жити далі – з почуттям безпеки й без страху, – й вибудовувати/наповнювати наше життя людською моральністю.

У якихось ста кілометрах від столиці Чорнобильщина і далі залишається «зоною відчуження» й вимагає для себе права громадянства у суспільстві. Без знань про неї й глибокого осмислення її багатогранності неможлива перспективна життєва оптика.

Лекції-посвяти Чорнобилю – це намагання розповісти правду про Чорнобиль, що її наші лектори розглядатимуть кожного разу з іншої перспективи,  у регіональному й міжнародному контекстах, з  антропологічного, історичного, соціологічного, екологічного та інших поглядів.

Отже, щосереди, з березня по травень 2016 р., о 18:00, у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини»  (Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, М «Палац спорту») чекаємо Вас.

Наші лектори:

16.03.2016
Чи засвоїло людство уроки Чорнобиля?
Перегляд та обговорення документальних фільмів виробництва 1992-2006 рр.
Володимир КУЗНЄЦОВ
, член Національної спілки кінематографістів України, Незалежної медіа-профспілки України, Міжнародної федерації журналістів (IFJ); автор/продюсер більше 40 документальних фільмів, з них  – 10 про техногенні, соціальні та медичні аспекти Чорнобильської катастрофи
23.03.2016
Після Апокаліпсису, або Хто є свідками і як ми оповідаємо про Чорнобиль
Тамара ГУНДОРОВА,
літературознавець, культуролог, доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, стипендіат Fulbright Scholar Program 1997/98 (Columbia University, New York, NY) та 2011/12 (Harvard University, Cambridge, MA)
30.03.2016
Чорнобильські уроки, «нові» ризики і перспективи Зони відчуження
В’ячеслав ШЕСТОПАЛОВ
,  доктор геол.-мін. наук, академік НАНУ, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 1986р., директор Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень НАН України
06.04.2016
Що виявили і чому навчили уроки Чорнобиля. Нові знання про дію малих доз радіації
Олександра КРАВЕЦЬ,
доктор біологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, стипендіат Fulbright Scholar Program 2005/06 (Georgia Institute of Technology, Atlanta, GA)
Марина НАБОКА, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень НАН України, стипендіат Fulbright Scholar Program 2001/02 (University of South Carolina, Columbia, SC)
13.04.2016
Славутич
– ЧАЕС – розвиток
Володимир УДОВИЧЕНКО
, доктор економічних наук, професор, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки, почесний член Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Мер міста Славутича 1990-2015 рр.
20.04.2016
Чорнобиль: від трагедії до комедії
Сергій МИРНИЙ
, письменник, дослідник Чорнобиля та експерт з комплексної ліквідації еко-катастроф, науковий радник «ЧОРНОБИЛЬ ТУР», офіцер радіаційної розвідки в епіцентрі аварії влітку 1986 року
27.04.2016
Спадщина і міфи: сприйняття Чорнобильської катастрофи
Натаніель Рей ПІКЕТТ,
докторант University of Kansas (Lawrence, KS), стипендіат Fulbright U.S. Student Program 2015/16; працює над дисертацією, присвяченою вивченню впливів Чорнобиля на політико-географічну  ситуацію в Україні

Інформація про серію лекцій буде поповнюватися, можливі зміни у графіку проведення, тож радимо стежити за оновленнями на сторінці www.fulbright.org.ua й  у Facebook, а також у розсилках.

Для участі у лекціях просимо зареєструватись.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Планування розвитку Зазим’я: від соціального захисту до економічного зростання

Молодь України зібралася на Рівненщині для участі у всеукраїнському тренінгу «Лідерська академія»

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Cпівпраця влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад на Миколаївщині