Сесія Тернопільської міської ради – що нового?

У п'ятницю відбулася чергова сесія Тернопільської міської ради. Через карантинні обмеження засідання  проводилося у залі Українського Дому. Голосували поіменно, спершу після оголошення проекту ...

Додано:
Marichka

Безымянный
Сесія Тернопільської міської ради – що нового?

У п’ятницю відбулася чергова сесія Тернопільської міської ради. Через карантинні обмеження засідання  проводилося у залі Українського Дому. 

Голосували поіменно, спершу після оголошення проекту піднімали руки хто “проти”, далі – хто “утримався”, на кінець- хто “за”. 

Порядок денний доповнили Зверненням до Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради щодо перегляду мовного законодавства. “Звертаємося до Голови Верховної Ради, Президента України та Глави уряду та вимагаємо: – Припинити нападки на основи української нації та державності! Публічно вибачитись за вислови, які зневажають Україну! Зупинити політику малоросійства та нищення української держави!”- йдеться у зверненні.

В іншому зверненні щодо захисту медичних працівників йдеться про виплату обіцяної 300% доплати працівникам залученим до протидії коронавірусної хвороби, належному забезпеченні засобами індивідуального захисту, законодавчо передбачити медикам страхові виплати при захворюванні COVID-19, а не лише при отриманні ними інвалідності та організувати масове тестування населення, щоби побачити  реальну картину захворюваності на коронавірус.

Також депутати підтримали Концепцію модернізації Центру надання адміністративних послуг на 2020-2021 роки. Метою концепції є “створення рівних умов для надання мешканцям громади, незалежно від статі, віку та фізичних можливостей необхідних адміністративних послуг в зручний та доступний способи”.

Неврегульованість видачі посвідчень реабілітованих єдиного зразка призвело до того, що 262 тернополян  маючи  довідки про реабілітацію і право на пільги,  не можуть  ними скористатись. Відповідне звернення до Кабінету Міністрів України, щоби внести зміни до законодавства та цим вирішити проблему підтримали тернопільські депутати цієї сесії. 

З проханням продовжити термін  оснащення будівель вузлами обліку теплової енергії, гарячої чи питної води звернулися депутати до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Із звернення стало відомо, що комунальні заклади міста реалізують декілька проектів енергоефективності, але встановити в усіх житлових будинках прилади обліку до 1 серпня, як це вимагає закон неможливо. “У зв’язку із запровадженням карантинних заходів постачання необхідного імпортного обладнання на територію України було обмежено, а виконання робіт призупинено. За таких обставин, КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» до 01.08.2020р. не зможе забезпечити своєчасне облаштування будинків міста необхідними приладами обліку, а це, в свою чергу, призведе до накладення штрафних санкцій, джерело відшкодування яких відсутнє”- йдеться у зверненні.

Депутатські звернення: розмітка на велодоріжках, тимчасові світлофори та захаращене  джерело 

У депутатському зверненні Назарій Зелінка підняв питання маркування велодоріжок. Зі слів депутата більшість із доріжок жодним чином не промарковані. У зверненні, яке підтримала більшість депутатів депутат повідомив: “Прошу до 1 липня 2020 року промаркувати усі наявні в місті доріжки піктограмою 1.29 “Велосипед” кожні 50 метрів належною дорожньою фарбою. До 1 серпня 2020 року ознакувати всі наявні доріжки для велосипедистів дорожніми знаками 4.12 “Доріжка для велосипедистів” або 4.22 “Суміжні пішохідна  та велосипедна доріжки”. До 15 червня 2020 прибрати з велодоріжок і суміжних з велодоріжками пішохідних доріжок об’єкти, що перешкоджають руху велосипедистів або змушують пішоходів рухатися велодоріжками – бетонні клумби, МАФи, майданчики закладів громадського харчування”.

Про потребу встановити тимчасовий світлофор на обїзді Гаївського моста повідомив Віктор Генсерук:“Внаслідок ремонту Гаївського моста та через пріорітет на тимчасовий проїзд в тунелі залізничної колії зі сторони масиву Дружба утворюються величезні “корки” в місті Тернополі зі східної частини міста.”  

Із колективним зверненням мешканців будинку, що на вулиці Смакули, 1 виступив депутат Любомир Балук. Мешканці просять посприяти їм у відключенні квартир від центрального опалення та встановленні індивідуального. А депутат Іван Зінь звернувся із депутатським запитом до міського голови щодо неналежного облаштування джерела, пам’ятки Природного гідрологічного фонду України, що розташований на провулку Цегельному. У зверненні мешканці мікрорайону Дружби просили посприяти наведенню благоустрою місця.

2

Зміни у виконкомі, нові парковки та менші податки

Депутати підтримали зміни до складу виконавчого комітету міської ради. До комітету увійшли Руслан Кошулінський, виконуючий обов’язки старости у селах Городище та Носівці та нового начальника міського відділу поліції Сергія Осадца.

“За перший квартал 2020 року при плані 532, 9 млн грн до бюджету надійшло 533, 5 млн”,- повідомила заступниця міського голови Вікторія Остапчук звітуючи про виконання бюджету за перший квартал. На запитання депутата Петра Ландяка чим зумовлена така сума, доповідачка сказала, що “ряд платників сплачували платежі в регулярному порядку”.

Зміни до рішення «Про місцеві податки і збори Тернопільської міської територіальної громади» пов’язані з реконструкцією привокзального майдану та облаштування екопарковки біля тернопільського замку, а також несприятливими заходами, які були запроваджені через пандемію.“Площа паркування, яка була раніше разграфлена зменшується, але враховуючи нову реконструкцію паркомісця збільшені з 38 до 61 і ця різниця площі була якраз для того, щоб можна було висадити та забрати пасажирів”- пояснила Вікторія Остапчук.

Рішення передбачає зміну переліку місць паркувань та встановлення  нульової ставки єдиного податку для платників І та ІІ групи із 1 квітня до 30 квітня 2020 року. На період з 1 по 31 травня 2020 р.  встановили 5 % ставку єдиного податку для платників І групи та 10 % – для платників ІІ групи. Ці ставки застосовуватимуться до підприємців, які звернулися до податкової. Якщо хтось із підприємців вже заплатив податок за ці місяці, то сума зараховуватиметься податковою службою у рахунок майбутніх платежів.

Марічка Карабин,

журналістка Центру громадськоо контролю “ДІЙ!” в Тернополі

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі

Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект чеської організації People in Need за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program». Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я