Школа «Правозахист та цифрові адвокаційні кампанії»: як це було
З 23 по 27 травня тривала пeрша Школа-трeнінг у рамках проeкту «Голос жінки має силу», який реалізує Фундація прав людини. Перша зустріч була присвячена таким темам, як правозахист та адвокаційні ...
Додано:
Iuliia Panchenko
З 23 по 27 травня тривала пeрша Школа-трeнінг у рамках проeкту «Голос жінки має силу», який реалізує Фундація прав людини. Перша зустріч була присвячена таким темам, як правозахист та адвокаційні кампанії.
До участі були запрошені активісти з усіх семи регіонів, де діє проект – Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Сумської, Харківської та Чернівецької областей, по четверо представників від кожного регіону. Проходили заняття на Київщині, у тренінговому центрі «Mama Cares».
Основ адвокації та секретів правозахисту навчали тренери Євген Полтенко та Віталій Бабіка, експерти-правозахисники Мережі правового розвитку, і Роман Лихачов, експерт Чугуївської правозахисної групи.
Учасники тренінгу мали змогу не лише послухати, а й попрактикуватися. Зокрема, вони вчилися розробляти громадські правозахисні кампанії, працювали з адвокаційними кейсами та обмінювалися досвідом. І, звісно, дізнавалися більше про види адвокаційних кампаній, судовий захист, цифрові можливості в сфері правозахисту.
Євген Полтенко, виконачий директор Мережі правового розвитку, підкреслив, що найгарячішими питаннями, до яких постійно зверталися учасники під час тренінгу, є пенсійне забезпечення ВПО, відшкодування втрат, понесених особами через конфлікт на Сході, проблеми з отриманням соціальних пільг для ВПО. Експерт зазначив, що в Україні з 2012 року системно працює державна правова допомога, куди можна звертатися за підтримкою. Окрім того, в регіонах працює Мережа правового розвитку, де також є можливість отримати безоплатну правову консультацію.
Тренери відзначили високий рівень підготовки учасників та розуміння ними теми й мети тренінгу. «Приємно, що у людей є реальні кейси, з якими ми працювали під час тренінгу, – зазначив Віталій Бабіка. – Використовуючи той інструментарій, який ми їм запропонували, активісти зможуть на місцях реально змінити ситуацію».
Проект «Голос жінки має силу» реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.
У рамках проекту заплановано проведення чотирьох 4-денних Шкіл-тренінгів на теми правозахисту, адвокаційних кампаній, миротворчості, блогерства і арт-технік як засобів вирішення конфліктів.