Сільські голови на Черкащині отримали нові можливості для залучення коштів

Благодійний фонд «Урожай-громаді» розпочав нову еру у своїй діяльності: віднині займатиметься не лише фінансуванням і підтримкою соціальної інфраструктури, а й розвитком громад. Однією із ...

Додано:
matusya_ros

DSC_1019 11
Сільські голови на Черкащині отримали нові можливості для залучення коштів

Благодійний фонд «Урожай-громаді» розпочав нову еру у своїй діяльності: віднині займатиметься не лише фінансуванням і підтримкою соціальної інфраструктури, а й розвитком громад.

Однією із найактуальніших проблем сільських громад  та їх лідерів є обмежені фінансові ресурси, тому важливо шукати шляхи їх залучення. У Польщі, на Західній Україні люди подолали цю проблему, навчившись залучати благодійні кошти та гранти від міжнародних організацій.  Проте для ефективної роботи цього інструмента необхідно вміти описати проблему, визначити мету та правильно порахувати бюджет для реалізації доброї справи, тобто навчитися грамотно писати проекти. За словами Тетяни Волочай, директора БФ «Урожай-громаді» та автора ідеї проведення навчання, кожен сільський голова, як лідер громади,  повинен бути самодостатнім і більш самостійним у залученні коштів при  максимальних можливостях для  самоосвіти  та розвитку своєї громади.

З особливостями написання проектів для майбутньої участі в конкурсі грантів з сільськими  головами  Черкащини ділився відомий в Україні тренер з фандрейзингу Руслан Краплич. Тренінг «Залучення ресурсів для сільських громад через проектну діяльність громадського активу» став можливим завдяки підтримці  Благодійного фонду «Урожай-громаді» і зокрема його директора Тетяни Волочай.

“У Черкаській області грантова діяльність розвинена недостатньо, а сучасні реалії такі, що для повноцінного розвитку громад треба вміти залучати кошти різних фінансових донорів, – коментує Тетяна Волочай. – Такі тренінги дають можливість сільським радам бути самодостатніми і більш гнучкими в плані пошуку інвесторів. Здобувши знання з фандрейзингу, сільські активісти зможуть якісніше писати проекти і мати більше шансів перемогти у конкурсі мікрогрантів, оголошеного нашим Благодійним фондом”.

Учасниками тренінгу стали  сільські голови, яких цікавить прогресивний підхід до життя і розвитку їхніх населених пунктів. Так, для сільського голови Кірового, що на Корсунщині, Наталії Баб’як, як і для її колег, такий тренінг став справжнім відкриттям. Каже, що у зв’язку з обмеженим фінансуванням сільських громад доводиться шукати інші джерела надходження коштів для вирішення актуальних питань в селі.

“Залучати додаткові кошти можна, але обов’язково за допомогою проектів. Але як це зробити правильно, мало хто з моїх колег знає. Таким чином досі було втрачено багато можливостей. Сьогоднішній тренінг важко переоцінити в плані просвітництва з цього питання, – додає сільський голова Кірового. – Самі б цієї інформації ми ніколи б не назбирали. Дякуємо, що це питання Благодійний фонд «Урожай-громаді» взяв на себе”.

Сільський голова Келеберди, що в Канівському районі, Юрій Розе також взяв участь у тренінгу. Переконаний, що без навичок написання проектів сьогодні не можна говорити про розвиток громад, адже вони дають можливість збільшити місцевий бюджет у кілька разів.

“Тренінг дав більше впевненості в собі. Тепер не просто маю уявлення про те, як писати проекти, а більш детально уявляю, як це робити і розумію, що цим має займатися  людина, яка  постійно вдосконалюватиме свої знання з цієї теми”, – каже Юрій Розе.

За словами Руслана Краплича, для того, щоб претендувати на отримання гранту, насамперед треба навчитися правильно писати проекти, адже 90%  уже написаних не мають логічного зв’язку між розділами.

“Сільські голови – люди, які відповідають за економічний і соціальний розвиток громади. Відтак, сільські голови повинні мати уявлення, що таке проекти, яким чином організувати їх підготовку, хто такі фінансові донори, як саме отримати фінансову підтримку від донорів тощо. Ці знання лідери громад можуть отримати саме під час таких тренінгів. Без належної бази знань з фандрейзингу в сучасних умовах розвитку суспільства громади втрачатимуть можливості ефективно розвиватися”, – наголошує Руслан Краплич.

На жаль, за словами Руслана Краплича, зараз бракує потрібних підручників і мало викладачів у академічних установах, які могли б прочитати курс фандрейзингу для сільських активістів, щоб правильно працювати в цьому напрямку.  А фінансових донорів достатньо і в Черкаській області, які не менше кількох десятків мільйонів гривень інвестують в розвиток регіону через громадські і благодійні організації, зокрема з питань поліпшення екологічної ситуації, подолання важких хвороб, соціально-економічного розвитку, а саме, проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що фінансується ЄС/ПРООН, та багато інших.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

  • Gektor89

    Дещо перебільшено результат грантової підтримки в Західній Україні.