Сімейні ферми в Україні тепер в законі
Ухвалено Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств",завдяки якому сімейні ферми отримали нарешті, статус ...
Додано:
Громадський Простір
Ухвалено Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств”,завдяки якому сімейні ферми отримали нарешті, статус сільгоспвиробника. Його прийняття – результат багаторічної спільної роботи сільських громад, влади, бізнесу та організацій міжнародної технічної допомоги, щодо розвитку сімейної кооперації в Україні
Експериментальною площадкою для розвитку молочних кооперативів сімейного типу стала Дніпропетровщина, де вже вісім років поспіль за підтримки донорських організацій Канади, Франції та Америки успішно розвивають молочні кооперативи сімейного типу. А також, відкрито першу в Україні Кооперативну Навчальну Сімейну ферму,яка стала площадкою для обміну не тільки теоретичним, алей практичним досвідом як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні.
Міжнародна конференція, «Розширення можливостей дрібних виробників та сімейних ферм через інноваційні практики для сталого розвитку молочного господарства» організована МБО «Добробут громад» за фінансовою та організаційної підтримки всесвітньої Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО),
Проведення Міжнародної конференції – один з важливих етапів подальшого розвитку сімейних ферм в Україні. На заході були присутні 65 учасників з 13 країн Європи і Центральної Азії, представники міністерства аграрної політики, посольств Канади і Франції, комерційних структур, Дніпропетровської обласної ради, голови галузевих асоціацій, профільні експерти, фермери та журналісти
Учасники конференції обговорили актуальні питання впровадження найкращих інноваційних практик в молочному скотарстві на прикладі трансформації дрібних власників особистих селянських господарств в сімейні ферми, об’єднані в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК). Напрацювання рекомендацій, щодо державної політики сприяння розвитку молочарського сектору та створення сприятливого нормативно-правового клімату.
Конференція включала пленарне засідання й роботу в тематичних секціях, обмін досвідом за участі міжнародних експертів, представників країн Центральної та Східної Європи. Також, в рамках програми учасники конференції ознайомилися з роботою об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Господар» та заснованої ним кооперативної навчальної ферми з виробництва молока вищого сорту, демонстраційних малих сімейних ферм та сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу молочарського напрямку «Добробут Андріївки».
Учасники конференції відзначили: експериментальна модель господарювання, що створена на Дніпропетровщині, є перспективною для України.
Голова правління МБФ «Добробут громад» Віктор Терес підкреслив, що наступними кроками в цьому напрямку стануть подальше удосконалення законодавчої бази, робота з кооперативами, та передача досвіду іншим регіонам України. Зокрема, ЕБРР вже виступив з пропозицією створити на базі діючого виробничого кооперативу навчальну базу для студентів Агро університетів різних областей України. Також залучатимуть регіональних та міжнародних експертів, для допомоги у створенні навчального курсу світового стандарту, адаптованого до потреб українських виробників.
Консультант з питань розвитку сільських територій Продовольчої організації ООН (ФАО) Каталін Людвіґ зазначила , що ФАО підтримуватиме ряд таких ініціатив відповідно до пріоритетів регіональної ініціативи «Розширення можливостей дрібних землевласників і сімейних ферм для покращених життя і зменшення бідності в сільській місцевості».
В ході заходу, також, було напрацьовано ряд рекомендацій, щодо державної політики сприяння розвитку молочарського сектору та створення сприятливого нормативно-правового клімату.
ТО «Славута»