Спільна з громадами протидія домашньому насильству
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та за підтримки Чернігівської облдержадміністрації у жовтні – листопаді заплановано проведення ряду тематичних заходів з ...
Додано:
Viktor Tarasov
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та за підтримки Чернігівської облдержадміністрації у жовтні – листопаді заплановано проведення ряду тематичних заходів з попередження та протидії домашньому насильству. Адже домашнє насильство є однією з найгостріших соціальних проблем.
Так, 22 жовтня 2021 року, проведено засідання за «круглим столом» в Корюківській райдержадміністрації разом з територіальними громадами щодо взаємодії та координації представників державних структур, місцевих громад, поліції та громадськості з попередження та протидії домашньому насильству в Корюківському районі.
Як зазначила Руслана Нагорна, представниця регіонального координатора, яким є Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, що загалом в Україні, так і у Чернігівській області, за останній час відбулося зростання рівня домашнього насильства, зокрема кількості звернень. Так, станом на 1 жовтня 2021 року зафіксовано 7873 звернення щодо фактів домашнього насильства, з яких 79 відсотків — це звернення від жінок, 19 відсотків — від чоловіків, на 2 відсотки — від дітей.
Варто зауважити, що в Чернігівській області не повністю налагоджена співпраця та комунікація з громадами. Тільки в 41 територіальній громаді з 57 в області визначено заступників голови, як координаторів з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Саме координатор є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі відповідно до законодавства.
Зокрема, по Корюківському району не визначені координатори в Корюківській та Сосницький громадах. Не прийняті також програми/плани заходів з цього питання, не в усіх громадах є координаційні ради як механізми взаємодії в громадах.
В.о. голови Корюківської РДА Анжела Ющенко зазначила про проблеми, з якими стикаються в роботі, адже на сьогодні координаційна рада є недієвим інструментом в реалізації політики з протидії домашньому насильству, оскільки не повністю реформовані установи на рівні району, визначені уповноважені особи, а також існують певні проблеми у співпраці з громадами.
Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова відмітила, що на сьогодні ситуація з протидією домашньому насильству достатньо складна через реформування структур та передачу повноважень до громад. Відсутні співпраця й координація у цій сфері на рівні районів та громад. Також зазначила на необхідності запровадження програм для кривдників в громаді та прийняття профільних програм задля комплексного вирішення питання.
Про необхідність проведення якісних профілактичних заходів та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства нагадав присутнім працівник Чернігівського обласного центру соціальних служб.
Представник Корюківського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Віктор Барабаш поінформував, що в Корюківському районі в 2021 році також зросла кількість звернень до поліції. Так, за 10 місяців 2021 року звернулось майже 500 мешканців району, складено 416 протоколів про адміністративні правопорушення та порушено 8 кримінальних проваджень.
Учасники заходу домовились про подальшу співпрацю та взаємодопомогу для покращення ситуації, як в на рівні району, так і в кожній територіальній громаді.
Захід організовано в рамках реалізації проекту “Місцеві громади Чернігівщини проти домашнього насильства” за підтримки Посольства США в Україні.