“Справа кримських мусульман”: конвеєр політичних репресій тільки розгортається

Після "проукраїнських терористів" – Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія, у Криму прийшла пора для "терористів мусульманських". У середині лютого стало відомо ...

Крим
“Справа кримських мусульман”: конвеєр політичних репресій тільки розгортається

Після “проукраїнських терористів” – Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія, у Криму прийшла пора для “терористів мусульманських”.

У середині лютого стало відомо про проведення обшуків у помешканнях кримських татар і подальше затримання чотирьох осіб. Серед них – доволі відомий в кримськотатарському середовищі правозахисник, член Кримської контактної групи з прав людини Емір-Усеін Куку, а також Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук.

Нова хвиля затримань проводилася в рамках однієї із поки що двох відомих нам “справ кримських мусульман”. Вона була порушена управлінням ФСБ, що базується в Сімферополі. Затриманим інкримінується стаття 205.5 Кримінального кодексу РФ “Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації”.

Раніше в січні та квітні 2015 року в рамках іншої справи, порушеної Управлінням ФСБ у Севастополі, але за тими самими обвинуваченнями – вже були затримані кримські татари Руслан Зейтуллаєв, Нурі Прімов, Рустем Ваітов та Ферат Сейфуллаєв. Невдовзі обвинувачені мають бути етаповані до РФ, а саме до Ростова-на-Дону, де їх судитиме Північно-Кавказький окружний військовий суд. Так, той самий, що засудив Сенцова та Кольченка до 20 та 10 років суворого режиму відповідно.

Поки що ми, правозахисна кампанія #LetMyPeopleGo, не маємо повноцінної інформації щодо затриманих у лютому осіб, не маємо можливості оцінити матеріали справи, але вважаємо, що в цих справах вже простежується чіткий політичний мотив.

Серед них – сам факт окупації Криму, контекст політичного переслідування кримських татар, процесуальні порушення у судових засіданнях, а також російська “традиція” переслідування мусульманських організацій, яка існує в РФ із 2000-х років.

Саме про це докладно розповідає в інтерв’ю російський правозахисник, директор Центральноазійських програм правозахисного центру “Меморіал” Віталій Пономарьов. 

“Після подій у Беслані 2004 року була дана команда здійснити масштабний удар по російським терористам. Їх шукали і “знаходили” всюди, навіть там, де ніяких терористів ніколи не було… Проблема в тому, що вина цих людей, по суті, зумовлена необґрунтованим рішенням Верховного суду, оскаржити яке практично неможливо. Формально скаргу, звичайно, можна подати, що неодноразово і відбувалося, але такі скарги жодного разу не розглядалися по суті… У підсумку зараз в Росії діє справжній конвеєр політичних репресій, сформований на основі так званого “антиекстремістського законодавства”, – зауважує Віталій Пономарьов.

Більше про ці справи, а також загальний контекст переслідування мусульман у Росії, а також окупованому Криму – читайте в матеріалі на УП.

06

Джерело: Євромайдан SOS


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення