Стартує черговий моніторинговий візит кампанії “Правозахисна паспортизація областей”

26 вересня 2016 року у Чернівцях розпочинає свою роботу команда моніторингового візиту за проектом “Правозахисна паспортизація областей”, присвяченого розробці інструментарію оцінки усіх ...

Додано:
Tetiana Goncharuk

тренінг
Стартує черговий моніторинговий візит кампанії “Правозахисна паспортизація областей”

26 вересня 2016 року у Чернівцях розпочинає свою роботу команда моніторингового візиту за проектом “Правозахисна паспортизація областей”, присвяченого розробці інструментарію оцінки усіх адміністративно-територіальних одиниць України щодо стану дотримання прав людини.

Представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадські монітори нададуть оцінку діям органів місцевого самоврядування, визначать слабкі місця, регіональні особливості й потреби та змалюють загальну картину міста з позицій стану дотримання в ньому прав людини. Результатом моніторингу, який триватиме протягом тижня у Чернівцях, стане своєрідний “паспорт”, у якому буде відображено актуальний стан дотримання прав людини міста.

“Паспортизація” проводитиметься у кількох напрямках. Зокрема моніторинг визначить стан дотримання прав людини у таких сферах:

  • попередження катувань і жорстокого поводження, дотримання процесуальних прав;
  • дотримання соціально-економічних прав;
  • дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності;
  • захист персональних даних;
  • дотримання права на освіту;
  • захист прав ВПО;
  • захист прав мобілізованих, військових і членів їх сімей, родин загиблих.

Проект виконується у співпраці Української Гельсінської спілки з прав людини та Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Валерія Лутковська, Уповноважений ВРУ з прав людини, є одним із авторів ідеї проекту та опікується його результативністю. Загальне керівництво реалізацією проекту у офісі Омбудсмана здійснює Богдан Крикливенко, Керівник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, практичну координацію — Олена Смірнова, заступник Керівника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини. З боку Української Гельсінської спілки з прав людини загальне управління здійснює Олег Мартиненко, а координує проект — Андрій Галай.

«Результатом кожного моніторингового візиту має стати система об’єктивно виставлених оцінок, яка демонструє прогрес того чи іншого органу самоуправління у вирішенні проблем місцевої громади. У поєднанні з чітко визначеними проблемами, індикаторами успіху/неуспіху органів влади та розробленими рекомендаціями, така система оцінок формує загальну картину стану забезпечення прав людини у тому чи іншому регіоні України» , — зазначає Олег Мартиненко, керівник проекту, УГСПЛ.

Наступні моніторингові візити заплановано здійснити впродовж жовтня-листопада 2016 у Запоріжжі та Умані.

Проект реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA).

За додатковою інформацією звертайтесь до Тетяни Гончарук:
e-mail: [email protected].
 
Джерело: УГСПЛ


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення