Стартує проект «Є-data Рейтинг»

Більшість держустанов не оприлюднюють інформацію про свої витрати, тим самим порушуючи законодавство. Про це свідчать результати дослідження, проведене експертами проекту Є-data та ресурсу ...

Screenshot_100
Стартує проект «Є-data Рейтинг»

Більшість держустанов не оприлюднюють інформацію про свої витрати, тим самим порушуючи законодавство. Про це свідчать результати дослідження, проведене експертами проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua. Вплинути на ситуацію покликаний новий проект «Є-data Рейтинг».

Згідно з Законом України «Про відкритість використання публічних коштів», всі дані про витрати коштів державного та місцевого бюджетів повинні оприлюднюватися на офіційному порталі публічних фінансів України. Проте за два роки дії закону лише 20655 з 42282 розпорядників та одержувачів державних коштів, розташованих у містах, зареєстрували на порталі «службові кабінети». Тобто 51% державних установ зі статусом міста не відкривають дані про витрати, що призводить до поширення корупційних схем.

Зважаючи на це, Міністерство фінансів України та держустанова «Відкриті публічні фінанси» запускають проект «Є-data Рейтинг», який сприятиме прозорості діяльності місцевої влади та формування довіри до неї.

«Голови міських рад отримали офіційні листи, в яких їх було проінформовано про початок конкурсу. І вже зараз зроблено первинну аналітику, яка виявила 1256 порожніх кабінетів із 20 655 зареєстрованих у населених пунктах зі статусом міста. Ми віримо, що цей рейтинг стане каталізатором, який активує відповідальність щодо виконання чинного Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» у частині реєстрації та оприлюднення інформації на порталі Є-data», – говорить Оксана Маркаровазаступник Міністра фінансів України.

Ініціаторами національного рейтингу є засновники проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua.

«Закон гарантує кожному громадянину вільний доступ до інформації щодо бюджетних коштів. Але наразі більшістьмешканців українських міст не мають можливості контролювати, куди витрачаються їхні гроші, як платників податків. Прозорість та доступ до інформації дозволяє моніторити використання фінансів місцевою владою, виявляти та розслідувати випадки зловживань і корупції. І ця система повинна працювати», – переконаний Олександр Щелоков, керівник проекту Є-data та засновник ресурсу 007.org.ua.

Конкурс стартує 15 вересня – у день дворіччя порталу Є-data. За умовами конкурсу, всі бюджетні організації 400 міст України автоматично стають його учасниками. Протягом наступних кількох місяців проводитиметься моніторинг та оцінюватиметься приріст реєстрації нових «службових кабінетів» на порталі, відсоток наповнення «службових кабінетів» інформацією та збільшення кількості внесених на портал документів (договорів, актів та звітів). Розрахунок рейтингу за цими показниками здійснюватиме методологічний партнер конкурсу – Investor Relations Agency.

Конкурс реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнерами проекту є громадська організація «Стоп корупції» та перший в Україні фактчек-ЗМІ «Слово і діло».

Джерело: Міжнародний фонд «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я