Стартував національний конкурс проектів з електронної демократії – EGAP CHALLENGE
В Україні стартував національний конкурс проектів у сфері електронної демократії - EGAP CHALLENGE . Мета конкурсу - сприяння та розвиток проектів у сфері електронної демократії, їх інкубація, ...
Додано:
Галина Жовтко
В Україні стартував національний конкурс проектів у сфері електронної демократії – EGAP CHALLENGE . Мета конкурсу – сприяння та розвиток проектів у сфері електронної демократії, їх інкубація, розвиток та виведення до конкретних результатів.
EGAP CHALLENGE* – спільна ініціатива Державного агентства з питань електронного урядування, Фонду «Східна Європа» та Фонду Innovabridge, в рамках проекту EGAP, який почав свій старт у 2015 році, та фінансується Швейцарською Конфедерацією. За основу взято одну з кращих світових практик, яка була розроблена Open Data Institute.
“Під час Революції Гідності в Україні сформувався певний запит громадян на інструменти електронної демократії, з допомогою яких вони могли б впливати та контролювати владу. І протягом 2014-2015 років відбулося багато законодавчих змін в цій сфері, відбулося досить багато громадських проектів, які були досить ефективними. Потрібно відзначити, що на сьогоднішній день і на національному рівні, і на місцевому рівні, з’явилося багато проектів у сфері електронних петицій, в сфері обговорення законопроектів, в сфері звернень громадян, в сфері дослідження того, як працюють органи влади, є багато проектів, які пов’язанні з відкриттям бюджетів, відкриттям даних. Ми розуміємо, що це досить популярна тема і її треба ефективно підтримувати. Більше 60% громадян на сьогоднішній день в Україні користуються інтернетом. І відповідно до інших досліджень, більше 25 % громадян з тих, що користуються інтернетом, готові до використання інструментів електронної демократії для впливу і контролю органів влади“, – заявив Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування.
Як повідомив Віктор Лях, президент Фонду «Східна Європа», загальний бюджет конкурсу, його призова частина, складає 4,5 мільйона гривень:
“Ми умовно розбили весь конкурс на 5 етапів. Конкурс буде тривати приблизно 9 місяців. На сьогоднішній день конкурс є підтриманий декількома дуже потужними організаціями. Дякуємо компаніям – IBM, Cisco, De Novo, Intel за підтримку цього конкурсу. Загальний бюджет конкурсу складає 4,5 мільйона гривень – це призова частина конкурсу, хоча ми будемо залучати та розширювати партнерів, і сподіваємося, що зможемо збільшити бюджет. Перший етап, який ми анонсуємо саме сьогодні (авт. – 14 квітня 2016 р.) – це етап дослідження. Головне завдання цього етапу – проаналізувати суспільні потреби громадського сектору, державного сектору, сектору самоврядування, щоб визначити пріоритети. Наступний етап почнеться у травні, і цей етап ми умовно назвали “стимулювання”. На базі наших майданчиків в регіонах, 4 майданчики (авт. – SpaceHub у Дніпропетровську, IHub у Вінниці, ImpactHub в Одесі та Фонд місцевого розвитку у Луцьку), ми хочемо провести оффлайнові дискусії про пріоритети. Цей етап має завершитися тим, що наші учасники визначать ідеї для подальшого розвитку. Далі почнеться креативна частина нашого EGAP CHALLENGE – це креативні вікенди, це неформальне спілкування, яке буде використовувати максимально інтерактивні форми роботи з учасниками нашої програми. За допомогою незалежного журі ми відберемо фіналістів. Для фіналістів ми підготували дуже інтенсивну програму, яку ми назвали “інкубація”. Ми зберемо наших фіналістів на інтенсивний триденний тренінг. На завершення інкубаційного проекту ми будемо мати план проекту, який на фінальній презентації наші фіналісти представлять журі. В цій фазі ми маємо визначити переможців.”
Інформацію про конкурс можна отримати за посиланням.
____________________________________________
- *EGAP CHALLENGE – одна з ініціатив програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа, Фондом Innovabridge, Державним агентством з питань електронного урядування та партнерами за підтримки Швейцарської Конфедерації. Програма спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні.
- Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) буде реалізована в 2015-2019 роках. У рамках Програми проводитиметься навчання представників органів влади усіх рівнів та представників громадськості з використання інструментів електронного урядування. Цільові групи Програми:- на місцевому рівні: громадяни з партнерських регіонів, місцеві громадські організації, представники органів місцевого самоврядування, місцеві ЗМІ;
- на регіональному рівні: представники органів влади, університети та регіональні інститути Національної академії державного управління при Президентові України у партнерських регіонах, обласні центри перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, регіональні громадські організації; - на загальнодержавному рівні: Державне агентство з питань електронного урядування, Адміністрація Президента, Комітет Верховної Ради з питань інформатизації і зв’язку, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування. Виконавці програми: Фонд Східна Європа та Фонд InnovaBridge у співробітництві з компанією SoftXpansion, Національною академією державного управління при Президентові України та Асоціацією «Міста електронного врядування». |