Стартував проєкт «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади»

Команда ГО «Інститут громадянського суспільства» інформує про початок реалізації нового проєкту - «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади», який вона ...

Додано:
powerreform

Стійкість та розвиток[1]
Стартував проєкт «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади»

Команда ГО «Інститут громадянського суспільства» інформує про початок реалізації нового проєкту – «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади», який вона реалізовуватиме впродовж грудня 2024 – липня 2025 років за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Актуальність проєкту полягає у тому, що децентралізація дала територіальним громадам більше автономії у прийняття рішень з низки питань організації місцевого життя. Відтак, повноваження та фінанси, які вони отримали, можуть використовуватись ефективно, або ні, в залежності, від спроможності органів місцевого самоврядування адекватно працювати в межах своїх функцій, користуватись можливостями, які відкрились, використовувати кращі практики, які уже сформувалися в Україні.

А для цього потрібні системні знання та можливість отримати фахові і вичерпні підказки, бажано в одному місці, не шукаючи їх по різних джерелах, яких зараз існує чимало, але які не мають чітко вираженого галузевого та системного характеру.

Саме тому, на наш погляд, вкрай важливою є поява структурованого джерела у вигляді інформаційного ресурсу під промовистою назвою – «Настільна книга для територіальної громади», у якому в комплексному вигляді буде сконцентровано інформацію про наявні можливості діяльності органів, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, активістів громад, яке буде розроблено на основі українського законодавства, кращих європейських та українських практик з метою суттєво полегшити роботу в громадах задля їх належного функціонування та розвитку, особливо у час неймовірних викликів і загроз.

Отже, метою проєкту є створення сучасного, практично орієнтованого інформаційного ресурсу для територіальних громад, який охоплює більшість питань та компетенцій територіальних громад та містить вичерпні рекомендації, приклади та поради, необхідні для ефективного управління та розвитку територіальних громад.

Відтак, цільовою аудиторією проєкту є територіальні громади: працівники ОМС, депутати місцевих рад, активісти, експерти та консультанти, які працюють із громадами, представники медіа. 

На загальнонаціональному рівні такою аудиторію будуть, насамперед, ЦОВВ, які за своїми повноваженнями та функціями є заінтересованими сторонами політики згуртованості, а саме:

  • Народні депутати України, працівники профільних ЦОВВ.
  • Асоціації органів місцевого самоврядування.
  • Наукові та науково-дослідні установи.
  • Приватний сектор (бізнес-асоціації, об’єднання, тощо).
  • Громадські організації.
  • Медіа.

Особливістю реалізації цього проєкту є те, що перші результати його здійснення у вигляді всебічного розкриття переліку визначених на сьогодні тем із 20 основних розділів (див Додаток) з’являтимуться уже впродовж перших двох місяців, але не після його завершення. У подальшому обсяг даних інформаційного ресурсу може масштабуватися і зростати, для цього планується залучення інших фахівців та експертів у сфері ОМС і регіонального розвитку, за прикладом укладання Вікіпедії. 

Команда проєкту:

  • Роман Ткачук – Керівник Проєкту, Голова Інституту громадянського суспільства
  • Анатолій Ткачук – Головний консультант Проєкту, експерт з питань місцевого самоврядування, децентралізації та розвитку регіонів, Директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства
  • Юрій Третяк – Експерт з місцевого самоврядування та регіональної політики, керівник “Центру згуртованості та регіонального розвитку” ГО “Інститут громадянського суспільства”
  • Борис Білий – Експерт з місцевого самоврядування та регіональної політики, депутат Київської обласної ради, голова постійної профільної комісії.
  • Ярослав Латко – Експерт з соціальних ресурсів громад та комунікацій Проєкту.
  • Тетяна Мірзаєва – Бухгалтер Проєкту, волонтерка, громадська активістка, бухгалтер Інституту громадянського суспільства.
  • Ніна Наталенко – Експертка з питань місцевих бюджетів та фінансування регіональної політики Проєкту.
  • Василь Федюк – Експерт з питань місцевого економічного розвитку Проєкту

 

Цей матеріал створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках реалізації проєкту «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади», що здійснюється ГО «Інститут громадянського суспільства».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Move the Youth: роль молоді в місцевому самоврядуванні

Найважливіші реформи 2024: реформа армії, цифровізація, антикорупційні та заходи у сфері охорони здоров'я залишаються в першій четвірці

Українські організації закликають ЄС відмовитися від російського газу та підтримати енергетичну незалежність України

На Київщині вже третя громада долучилась до роботи над сучасним Статутом громади

Молодь просуває зміни: у 30 громадах відбулася низка молодіжних адвокаційних кампаній