Стежка здоров’я: для чого вона потрібна?

Новий та сучасний тренд в пропагуванні здорового способу життя – це створення стежок здоров’я, особливо у великих мегаполісах. Створення таких стежок не потребує значного фінансування та може ...

Додано:
Nataliya Kuts

стежка
Стежка здоров’я: для чого вона потрібна?

Новий та сучасний тренд в пропагуванні здорового способу життя – це створення стежок здоров’я, особливо у великих мегаполісах. Створення таких стежок не потребує значного фінансування та може принести численні переваги для місцевого населення, покращити взаємодію людини та природи та показати цінність природних екосистем для людини. Стежки можуть бути обладнані місцями для відпочинку, інформаційними табличками та стендами, спортивними тренажерами, велодоріжками та освітленням.   

Так, такі стежки сприяють покращенню фізичного та психічного здоров’я населення, що ними регулярно користається. Якщо стежки розміщені серед дерев та трави, то перебування на такій стежці буде насичувати організм киснем. Регулярні фізичні вправи серед природи та зелені стане профілактикою серцево-судинних захворювань, а для молоді заняття спортом, вело- та піші прогулянки складають альтернативу споживанню алкоголю, наркотиків та протидіють інтернет- та комп’ютерній залежності.  

Також інформація, що розміщується вздовж стежок здоров’я щодо цінності природи, вартісності екосистемних послуг – дозволить підвищити екологічну свідомість та наблизити міських жителів до природи. Часто спортивні майданчики чи місця відпочинку на цих стежках сприяють спілкуванню та соціалізації жителів.

Стежки здоров’я є способом пропагування здорового способу життя та залучення до нього молоді та людей літнього віку. 

У великих містах саме парки, лісопосадки та зелені зони можуть стати домівкою для стежок здоров’я та збільшити кількість здорових та екологічно свідомих городян.

Популярним є також метод оздоровлення під назвою «Теренкур» — це гармонійний і природний метод оздоровлення, заснований на дозованій пішій ходьбі за заздалегідь складеним маршрутом. Для його практикування також може підійти стежка здоров’я у парку чи лісі.

На стежці здоров’я розвивається витривалість, нормалізується робота опорно-рухового апарату, відновлюється тонус м’язів і судин. Дозоване фізичне навантаження благотворно впливає на обмін речовин, на дихальну систему, служить надійною профілактикою різних захворювань і загартовує організм. Крім того, теренкур показаний в цілях реабілітації пацієнтів після інфаркту міокарда, перенесених травм, при ожирінні, порушення системи травлення і багатьох інших патологіях. Оскільки маршрут теренкуру зазвичай прокладається серед красивих ландшафтів, спілкування з природою позитивно позначається на нервово-психічному стані людини і має антистресову дію.(більш детально на http://likuvan.in.ua/terenkur-stezhka-zdorovya.html).

 

Контакти:[email protected]

(032) 255 76 82 

Стежка здоров’я у РЛП «Знесіння» створюється у рамках впровадження проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України, фаза 2», що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.


 

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”