Стратегічна інформація щодо ВІЛ/СНІДу в Україні
Україна продовжує залишається на другому місці в Європі за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції. МФБ «Альянс громадського здоров’я» на регулярній основі проводить низку соціологічних і поведінкових ...
Додано:
Оксана Ковтун
Україна продовжує залишається на другому місці в Європі за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції. МФБ «Альянс громадського здоров’я» на регулярній основі проводить низку соціологічних і поведінкових досліджень у сфері громадського здоров’я, зокрема щодо ВІЛ/СНІДу. Щоб полегшити роботу організаціям, дотичним до теми ВІЛ, у плануванні своєї діяльності та використанні доказової бази для ухвалення рішень, з 2020 року започатковано випуск друкованого видання з основними результатами, висновками та рекомендаціями досліджень. Друковане видання виходить 1 раз на рік і присвячується Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
Третій випуск буклету «Стратегічна інформація щодо ВІЛ/СНІДу в Україні» містить стислий виклад масштабних досліджень та коротку аналітичну інформацію за тими чи іншими аспектами ВІЛ. У доступній формі можна ознайомитися з актуальною інформацією щодо ВІЛ/СНІДу та ключових груп населення в Україні і, надалі, використовувати її у роботі. Цей ресурс дає змогу полегшити планування діяльності та використання доказової бази для ухвалення рішень серед неурядових організацій, медичних фахівців і залучених до протидії епідемії ВІЛ в Україні спеціалістів.
У третьому випуску читайте про:
- Бар’єри і фасилітатори до виявлення ВІЛ-інфекції, початку лікування та утримання на АРТ серед ЛВНІ до 25 років та жінок-ЛВНІ під час війни в Україні;
- Потреби, отримання та надання ВІЛ-сервісів під час війни в Україні;
- Бар’єри та шляхи для отримання правової допомоги у ситуаціях порушення прав представників ключових груп в Україні;
- Оцінка потреб провайдерів послуг з виявлення ВІЛ в Україні;
- Жінки та війна: ризики інфікування ВІЛ в Україні;
- Впровадження проєкту REAct в Україні: виявлені порушення прав ключових груп в контексті ВІЛ/ТБ та реагування на них;
- Інтегроване біоповедінкове дослідження серед секс-працівників в Україні, 2021.
Кому буде корисним видання:
- фахівцям регіонального та національного рівнів, які працюють у сфері ВІЛ/СНІД;
- представникам Центрів громадського здоров’я та СНІД-центрів;
- працівникам закладів охорони здоров’я;
- науковцям, викладачам та студентам медичних навчальних закладів;
- фахівцям НУО;
- місцевим чиновникам, які опікуються питаннями ВІЛ та громадського здоров’я.
Як безкоштовно отримати буклет:
Щоб замовити та безкоштовно отримати видання, потрібно заповнити онлайн-форму (https://forms.gle/RsgqJ41gR3YNad6b7) до 30 листопада 2023 року, вказати свої контактні дані і очікувати на доставку за вказаною адресою.
Також на базі МБФ «Альянс громадського здоров’я» діє онлайн-ресурс https://hivdata.org.ua/, на якому викладені результати досліджень у сфері ВІЛ-інфекції та ключових груп населення. Можна переглянути повну версію звітів, завантажити інфографіку з основними результатами, а також ознайомитися з матеріалами раніше проведених навчальних тренінгів з моніторингу та оцінки.