Студенти на Донеччині поширюють децентралізацію

За підтримки Інституту Громадянського Суспільства, Фонду Східна Європа триває проект Інформаційно-аналітичного центру «Логос» «Здійснення інформаційно-просвітницької та адвокаційної кампанії для ...

Додано:
Uliana Kovalchuk

Студенти на Донеччині поширюють децентралізацію

За підтримки Інституту Громадянського Суспільства, Фонду Східна Європа триває проект Інформаційно-аналітичного центру «Логос» «Здійснення інформаційно-просвітницької та адвокаційної кампанії для формування спроможних громад Луганщини, Донеччини, Львівщини і Одещини». Інтерактивними освітніми презентаціями охоплено вже понад 4 тисячі студентів, освітян, школярів. Заходи відбулися у десятках сільських шкіл, кільканадцьох університетах у різних регіонах України.

Цього тижня участю в просуванні реформ та у громадській діяльності зацікавилися студенти Покровська і залучилися до числа волонтерів. Просувати децентралізацію в маси, роз’яснювати реформу виявили бажання близько 50 студентів Покровського педучилища.  Це відбулося завдяки – майстер-класу  «Якою може бути участь молоді у розвитку місцевих громад?», проведеного для понад 260 студентів-педагогів.

На заході волонтери партнерської організації проекту – Всеукраїнської  молодіжної громадської організації «Студентське братство» з Краматорська та Слов’янська  завдяки відеороликам та власним «історіям успіху» розповіли  для чого потрібна децентралізація влади. Юні лектори Олександр Щичко, студент Краматорської державної машинобудівної академії, та Анна Черковська, студентка Донбаського державного педагогічного університету, на власних прикладах громадської діяльності пояснили одноліткам, який внесок кожен волонтер може зробити для розвитку спроможної громади та для поширення громадської активності у громаді.  Активісти навели приклади волонтерських акцій, коли волонтери  Студентського братства їздили у позаміські громади, зокрема, на територію Святогірської та Мангушської громади на Донеччині і проводили там різні презентації для сільської молоді, акції з прибирання сміття на берегах, про що вийшли понад 10 телесюжетів, які містяться на каналі ВМГО «Студентське братство» у YouTube.

1

На захід в Покровському педучилищі зі Слов’янська приїхала почесний гість – директор департаменту освіти і науки Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Надія Оксенчук. Вона відзначила ефективність залучення молоді до роз’яснення суспільних перетворень і розповіла, що підписала угоду про співпрацю з ВМГО «Студентське братство», спрямовану на залучення молоді до участі у реформах, таких як децентралізація влади і формування об’єднаних громад.

2

Ведучий презентації Олександр Щичко розповів, що сам залучився до волонтерів, які роз’яснюють децентралізацію, під час аналогічної презентації, яку організував Інформаційно-аналітичний центр «Логос» спільно з ВМГО «Студентське братство» у Краматорській машинобудівній академії, де він навчається. За два місяці, що минули відтоді Олександр разом зі студентами інших двох університетів побував на семінарі-тренінгу, де мав нагоду познайомитися з ідеологом цієї реформи Анатолієм Ткачуком та усією командою Інституту Громадянського Суспільства. Після навчання Олександр та інші студенти самі отримали можливість себе проявити, поїхати в інші міста та університети, провести презентації про децентралізацію для молоді у чотирьох областях України.

3

О.Щичко відзначив, що організація, яку він зараз представляє – ВМГО «Студентське братство» – спільно з Інформаційно-аналітичним центом «Логос» здійснює  інформаційно-просвітницьку кампанію серед молоді. Крім того, юні громадські діячі завдяки навчанню в експертів Інформаційно-аналітичного центу «Логос» також залучаються і до адвокаційної діяльності, тобто до громадського лобіювання – пишуть запити до влади, здійснюють переговори з посадовцями, інші заходи  громадського лобіювання і таким чином впливають на політику органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій. Проект відбувається за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», яку впроваджує в Україні Інститут Громадянського Суспільства спільно з Фондом Східна Європа.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі