Студенти Одеської національної академії зв’язку: “Потрібно шукати компроміс”

Учора, 19 вересня, в актовій залі Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова відбулася презентація звіту «ТІ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ПЕКЛО». Видання описує реальний стан подій на Донбасі і є ...

Додано:
Alina Bodnar

content_22
Студенти Одеської національної академії зв’язку: “Потрібно шукати компроміс”

Учора, 19 вересня, в актовій залі Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова відбулася презентація звіту «ТІ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ПЕКЛО». Видання описує реальний стан подій на Донбасі і є звітом про піврічну роботу Коаліції «СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗАРАДИ МИРУ НА ДОНБАСІ».

Під час презентації понад 300 студентам розповіли про діяльність і мету Коаліції. «У грудні 2014 року 17 правозахисних організацій, більшість яких – вихідці з Донбасу, об’єдналися заради спільного документування злочинів проти людяності, скоєних під час військового конфлікту на сході України. Збирання та збереження таких фактів є надзвичайно важливим для того, щоб притягти до відповідальності злочинців», – пояснила Аліна Боднар, менеджер з комунікацій ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».

За словами Юлії Красильнікової, координаторки напрямку документування порушень прав людини благодійного фонду «ВостокSOS», звіт «Ті, що пережили пекло» став результатом понад 160 опитувань свідків і жертв порушень прав людини на Донбасі.

«Нам вдалося виявити близько 80 місць несвободи, в яких людей піддавали нелюдському поводженню та катуванню. Жодне з цих місць не було пристосоване для тривалого перебування… Одному моєму другові на спині вирізали свастику. Потім через цю ж свастику його ще довго били. І тепер, чудом звільнившись із полону, він має далі з цим жити», – розповіла правозахисниця.

Участь у презентації також взяв Євген Шляхтін, який на власному досвіді переконався в тому, якому свавіллю піддавали полонених. За його словами, за час його утримання у Стаханові в УБОПі та школі-інтернаті було понад 200 цивільних. Над усіма ними знущалися, їх принижували і катували.

«Я був громадським активістом, до останнього проводив проукраїнські акції в місті. У результаті потрапив на «дошку ворогів» так званої «ЛНР» у якості поплічників Яроша. У себе в офісі я сховав прапор, що його зняли з будівлі міськвиконкому, в надії колись повернути його назад… Мене одягли в цей прапор, і били так, що я весь був синій», – поділився зі студентами своєю історією Євген Шляхтін.

На запитання про те, якими мають бути подальші дії України для відновлення миру на Донбасі, студенти відповіли, що потрібно обов’язково шукати компроміс, який буде базуватися на загальновизнаних цінностях. Без цього, на думку молоді, конфлікт припинити неможливо.

Проведення презентації відбувається завдяки фінансовій підтримці програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я