Створено Міжвідомчу робочу групу з питань ІУК. Чому це важливо

Кабінет Міністрів України утворив Міжвідомчу робочу групу (МРГ) з питань координації інтегрованого управління кордонами (ІУК), яку очолила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та ...

selection-64197_1280
Створено Міжвідомчу робочу групу з питань ІУК. Чому це важливо

Кабінет Міністрів України утворив Міжвідомчу робочу групу (МРГ) з питань координації інтегрованого управління кордонами (ІУК), яку очолила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, до складу групи увійшли Голова Державної прикордонної служби, Голова Державної фіскальної служби, представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби та інші.

«Створення добре налагодженої системи інтегрованого управління кордонами дозволить скоротити час перетину кордону, позаяк усі необхідні перевірки відбуватимуться швидше, а рівень контролю за безпекою лише підвищиться. Для багатьох держав-членів ЄС інтегроване управління кордонами було передумовою для вступу до Шенгенського простору, що передбачає приєднання до Шенгенської конвенції, у якій викладено заходи та гарантії щодо запровадження свободи пересування. Зрештою реалізація цих задач значно підвищить комфорт громадян при перетині кордонів та проходженні митних процедур», – прокоментувала Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Експерти назвали головні проблеми українського кордону

Завдання

Згідно з повідомленням, до завдань МРГ належить, передусім, аналіз процесів, проблем, перебігу реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами на центральному та місцевому рівні.

Іншим завданням МРГ є участь у розробці проекту нової Стратегії інтегрованого управління кордонами – запланованого стратегічного документа, що повинен визначати державну політику у цій сфері.

Такоє МРГ має займатися інформуванням громадськості про “стан здійснення заходів з реалізації державної політики у сфері ІУК”.

Чому це важливо

Створення МРГ було однією з основних рекомендацій, розроблених у рамках масштабного проекту технічної допомоги ЄС у сфері управління кордонами TWINNING. У разі належного функціонування група має забезпечити новий рівень міжвідомчої взаємодії – одного з основоположних елементів інтегрованого управління кордонами, пришвидшивши та спростивши співпрацю між майже десятком відомств, дотичних до управління кордонами.

МРГ має забезпечити розробку нової Стратегії інтегрованого управління кордонами та Плану дій з її реалізації - стратегічних документів, що визначать на декілька років наперед пріоритети державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами.

МРГ фактично працюватиме як частина механізмів аналізу ризиків, контролю якості та самооцінки – інших основоположних елементів ІУК.

Довідково

Інтегроване управління кордонами – європейська концепція, що передбачає створення та підтримку балансу між ефективною охороною кордону та збереженням його відкритості для законної транскордонної діяльності та руху осіб.

Для України ІУК – це ефективний механізм управління кордоном, який впроваджується з 2010 року у рамках Плану дій з візової лібералізації, і запровадження якого передбачено низкою стратегічних документів, у тому числі Угодою про Асоціацію Україна-ЄС.

Серед основних елементів ІУК:

  • контроль на кордоні, включаючи заходи, спрямовані на спрощення легального перетину кордону, на протидію і запобігання транскордонним злочинам (торгівля людьми, тероризм), на осіб, що потребують міжнародного захисту
  • Аналіз ризиків для внутрішньої безпеки та загроз, що можуть справити вплив на функціонування або безпеку зовнішніх кордонів
  • Міжвідомча співпраця
  • Співпраця з іншими країнами
  • Механізми контролю якості та оцінки управління кордонами

Більше про українські кордони та концепцію ІУК:

Як забезпечити ефективне впровадження новацій у сфері управління кордонами?

Огляд стратегічних документів у сфері інтегрованого управління кордонами

Анатомія українського кордону. Незалежний моніторинговий звіт

Протяжність кордонів України


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я