Створено Ресурсний центр розвитку місцевої демократії на Київщині

ГО "Інститут місцевої демократії" за ініціативою групи членів Громадського консорціуму "Україна - це ми" створив Ресурсний центр розвитку місцевої демократії на Київщині. Метою новоутвореного РЦ є ...

Робоча група по розвитку Ресурсного центру місцевої демократії Київщини
Створено Ресурсний центр розвитку місцевої демократії на Київщині

ГО “Інститут місцевої демократії” за ініціативою групи членів Громадського консорціуму “Україна – це ми” створив Ресурсний центр розвитку місцевої демократії на Київщині.

Метою новоутвореного РЦ є інтенсифікація засвоєння територіальними громадами Київської області інструментарію місцевої демократії та громадянського суспільства задля місцевого розвитку через роботу, шляхом:

  • розробки опорних нормативних актів функціонування інструментів місцевої демократії (в тому числі, статутів територіальних громад, що кодифікують місцеву нормативну базу місцевої демократії) та послуг з адаптації опорних нормативних документів до умов конкретних громад з врахуванням процесів децентралізації влади та об’єднання територіальних громад, а також
  • надання навчальних та консультативних послуг територіальним громадам Київщини у впровадженні інструментів місцевої демократії.

Відбулась група стратегічного планування РЦ Київщини (див.фото) у засіданні якої взяли участь експерти Валерій Рубцов та Світлана Фіалко (ГО “Інститут місцевої демократії”), Алла Кожина (ГО “Інститут громадских стратегій”), Світлана Куц (МБО “Інститут професійного фандразингу”), Володимр Жижжко та Юрій Сєміков (незалежні експерти).

Експерти проаналізували наявний стан впровадження у територіальних громадах регіону таких інструментів місцевої демократії, як громадські слухання, місцеві ініціативи, органи самоорганізації населення, статут територіальної громади, електронні петиції тощо. Група прийшла до висновку, що рівень засвоєння територіальними громадами Київської області концепції та інструментарію місцевої демократії абсолютно недостатній:  у абсолютній більшості з 1200 громад області не унормовано застосування навіть законодавчо визначених інструментів участі громадян у вирішенні місцевих справ. Внаслідок цього потенціал енергії, ініціативи інтелекту членів громад не може бути реалізований на користь громади.

Ця ситуація власне і стала поштовхом для створення регіонального Ресурсного центру розвитку місцевої демократії і визначила його завдання.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу