Створено ролик, присвячений українським жертвам у Другій світовій війні

Український кризовий медіа-центр спільно з Адміністрацією Президента та Українським інститутом національної пам’яті представили відеоролик «Пам’ятаємо. Перемагаємо» до Дня пам’яті та примирення і Дня ...

Пам’ятаємо. Перемагаємо
Створено ролик, присвячений українським жертвам у Другій світовій війні

Український кризовий медіа-центр спільно з Адміністрацією Президента та Українським інститутом національної пам’яті представили відеоролик «Пам’ятаємо. Перемагаємо» до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ролик присвячено українським військовим та мирним жителям, які стали жертвами війни. Протягом Другої світової загинули близько 4 млн українських військових, більше 5 млн – жертви серед мирного населення. Мільйони людей залишилися без домівок, десятки тисяч дітей втратили батьків. Нині українці мають пам’ятати ці страшні сторінки історії.

Наскрізним образом ролику став червоний мак – символ пам’яті жертв війни. Цей символ вже багато років використовують у Європі, коли вшановують пам’ять загиблих у Першій та Другій світових війнах. В українській традиції мак теж пов’язаний з війною. В народних думах червона квітка є образом пролитої козаками крові.

Легенди про мак також обіграні в художній літературі. Наприклад, Михайло Стельмах у творі «У долині мак цвіте» використовує цей образ: «Ординці воїна скришили, на землю впало тіло біле і, наче зерно, проросло, а влітку маком зацвіло…».

З 2014 року в Україні червоний мак став символом вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні. Цього року гаслом до маку обрано фразу «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо про жертв минулого та готові виборювати перемогу в теперішньому.

Джерело : УІНП


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини

Стресостійкість учасниць зросла на 49%. Підсумки програми «ReStart Свідомості» та гайд на Дія.Освіта

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?